Notowania

wiadomości
16.04.2013 10:54

Klub PSL spotka się we wtorek z ministrem Nowakiem

Minister transportu Sławomir Nowak będzie gościem wtorkowego posiedzenia klubu PSL - powiedział PAP rzecznik Stronnictwa Krzysztof Kosiński. Dodał, że ludowcy będą pytali ministra o zamierzenia dotyczące inwestycji drogowych i kolejowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Minister transportu Sławomir Nowak będzie gościem wtorkowego posiedzenia klubu PSL - powiedział PAP rzecznik Stronnictwa Krzysztof Kosiński. Dodał, że ludowcy będą pytali ministra o zamierzenia dotyczące inwestycji drogowych i kolejowych. *

Posiedzenie klubu planowane jest na godz. 18.

"Klub parlamentarny PSL cyklicznie, raz w miesiącu, spotyka się z ministrami koalicyjnego rządu; rozmawiamy o bieżących planach poszczególnych resortów. W tym przypadku będziemy rozmawiać m.in. o zamierzeniach w inwestycjach drogowych i kolejowych" - powiedział Kosiński.

Według niego zaproszenie na spotkanie z klubem PSL było planowane jeszcze przed - jak to określił - "feralnym głosowaniem" nad wotum nieufności dla Nowaka.

Na początku kwietnia Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra transportu. Jednak za odwołaniem Nowaka głosowało trzech posłów PSL: Jarosław Górczyński, Henryk Smolarz i Piotr Walkowski. Liderzy Stronnictwa zapewnili, że posłowie ci poniosą odpowiedzialność dyscyplinarną.

W zeszły poniedziałek doszło do spotkania koalicyjnego z udziałem premiera Donalda Tuska i wicepremiera Janusza Piechocińskiego w tej sprawie.

Premier uznał wtedy, że wyjaśnienia przedstawione przez polityków PSL są przekonujące i wystarczające, bo - jak powiedział - "kończyły się gwarancją, że tego typu zdarzenia się nie powtórzą". Tusk przyznał wówczas, że jest możliwe, iż niektórzy ministrowie poświęcają zbyt mało czasu na rozmowy z posłami. (PAP)

gł/ mok/ ura/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz