Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kluzik-Rostkowska: ulga na dzieci może kosztować od 3 do 5 mld zł

0
Podziel się:

16.2.Warszawa(PAP) - Wprowadzenie w życie ulgi prorodzinnej w
kształcie proponowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki
Społecznej może kosztować od 3 do 5 mld zł. Projekt wprowadzenia
ulg jest popierany przez premiera - poinformowała wiceminister
pracy Joanna Kluzik-Rostkowska.

bFglYtsl

16.2.Warszawa(PAP) - Wprowadzenie w życie ulgi prorodzinnej w kształcie proponowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej może kosztować od 3 do 5 mld zł. Projekt wprowadzenia ulg jest popierany przez premiera - poinformowała wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska.

"Ten projekt będzie kosztował od 3 do 5 mld zł. To i tak mniej, niż projekt LPR, którego koszt oceniany jest na 6 - 9 mld zł" - powiedziała w czwartek Kluzik-Rostkowska w Radiu Zet.

MPiPS przedstawiło w ubiegłym tygodniu propozycję wprowadzenia kwoty wolnej w podatku PIT w wysokości 2.800 zł na każde dziecko. Wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska sceptycznie jednak odniosła się do tego projektu twierdząc, że obecnie nie ma środków, aby go sfinansować.

bFglYtsn

Według Kluzik-Rostkowskiej, nie ma obecnie sporu, czy wprowadzić ulgi prorodzinne.

"Byłam trochę zdziwiona, że pani premier Zyta Gilowska (przedstawiając plan zmian podatkowych) nie wzięła tego pod uwagę (...). Patrzę na to jednak pod kątem skuteczności działań. Obecnie nie ma sporu wśród partii politycznych, czy wprowadzić ulgi prorodzinne. Niebawem natomiast będzie spór, który projekt jest lepszy" - powiedziała Kluzik-Rostkowska.

Wiceminister dodała, że projekt MPiPS ma poparcie premiera. Resort pracy czeka obecnie na oficjalne stanowisko Ministerstwa Finansów w tej sprawie. (PAP)

mach /kacz/ gdy/ bno/

bFglYtsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)