Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Kobieta na wysokich obrotach" - I Kongres Kobiet woj. śląskiego

0
Podziel się

O sytuacji kobiet w woj. śląskim dyskutować będą 15 marca w Katowicach
uczestnicy I Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego. Debata odbędzie się pod hasłem "Kobieta na
wysokich obrotach. Partnerstwo. Przedsiębiorczość. Polityka".

bEgxvrCd

O sytuacji kobiet w woj. śląskim dyskutować będą 15 marca w Katowicach uczestnicy I Kongresu Kobiet Województwa Śląskiego. Debata odbędzie się pod hasłem "Kobieta na wysokich obrotach. Partnerstwo. Przedsiębiorczość. Polityka".

Głównym celem kongresu jest integracja kobiet z województwa śląskiego - poinformowano w piątek na konferencji w Katowicach.

Małgorzata Tkacz-Janik z Rady Programowej Kongresu Kobiet Woj. Śląskiego podkreślała, że jest on przede wszystkim "inicjatywą obywatelską", a kobiety, które wezmą w nim udział, reprezentują różne środowiska - "sytuują się zarówno z lewej, z prawej, jak i ze środka, sceny politycznej". "Będziemy się starały ze wszech miar utrzymać ten klimat i rozmawiać o takich sprawach, które dotyczą kobiet ponad podziałami" - powiedziała Tkacz-Janik.

bEgxvrCf

Zadaniem jego uczestników będzie wypracowanie stanowisk w kilku sprawach - w takich, m.in. jak: "Kobieta na rynku pracy", "Kobieta w polityce", "Przedsiębiorczość kobiet" w kontekście nowej perspektywy finansowej 2014-2020, "Partnerstwo płci", "Kryzys demograficzny", "Zdrowie kobiet", "Przemoc w życiu społecznym". "Będą to istotne rekomendacje, które zostaną przekazane Kongresowi Kobiet w Warszawie (po raz szósty odbędzie się w maju-PAP)" - poinformowano.

Podkreślano, że zainteresowanie przedsięwzięciem jest bardzo duże. Udział w nim weźmie ok. 300 kobiet i mężczyzn. Wśród gości będą prof. Magdalena Środa, wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka, ambasador Szwecji Staffan Herrstrom.

Pełnomocnik regionalna Kongresu oraz prezes Stowarzyszenia Aktywne Kobiety z Sosnowca Halina Sobańska dodała, że będzie to "wydarzenie ważne dla całego województwa", podczas którego podejmowane i omawiane będą istotne dla kobiet problemy. "Otrzymujemy wiele maili z pytaniami, np.: +co zrobić, żeby wystartować w wyborach?+. Taki panel na kongresie też będzie" - powiedziała Sobańska.

Organizatorami kongresu jest Stowarzyszenie Aktywne Kobiety z Sosnowca oraz Społeczny Komitet Organizacyjny, który zawiązał się kilka miesięcy temu.

bEgxvrCl

Kongres Kobiet Województwa Śląskiego odbędzie sie 15 marca. Ma być imprezą cykliczną.(PAP)

ktp/ bno/

bEgxvrCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)