Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kohl, Bush senior i Gorbaczow spotkają się w sobotę w Berlinie

0
Podziel się:

Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl oraz byli przywódcy USA i ZSRR George Bush
senior i Michaił Gorbaczow spotkają się w sobotę w Berlinie na uroczystej konferencji poświęconej
przypadającej w tym roku 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego.

bFeerMBh

*Były kanclerz Niemiec Helmut Kohl oraz byli przywódcy USA i ZSRR George Bush senior i Michaił Gorbaczow spotkają się w sobotę w Berlinie na uroczystej konferencji poświęconej przypadającej w tym roku 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego. *

Konferencja zatytułowana "Upadek muru i zjednoczenie Niemiec - zwycięstwo wolności" będzie spotkaniem wybitnych osobistości, które w latach przełomu 1989 i 1990 odegrały kluczową rolę w zmianach polityczno-społecznych w Europie i na świecie.

"Chcemy oddać honor tym trzem mężom stanu, którzy zmienili świat swym dalekowzrocznym i zdecydowanym działaniem w tamtych historycznych dniach" - poinformowali organizatorzy uroczystości z niemieckiej Fundacji im. Konrada Adenauera.

bFeerMBj

Uczestników konferencji powita prezydent Niemiec Horst Koehler. Wśród gości będzie też kanclerz Angela Merkel, a także m.in. pełnomocnik polskiego premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski. Zaproszenie dla Bartoszewskiego potraktowano jako wyraz szacunku dla jego osoby i pracy na rzecz pojednania polsko-niemieckiego.

Główne obchody 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego odbędą się 9 listopada w niemieckiej stolicy. Merkel zaprosiła na nie przywódców wszystkich państw UE, USA i Rosji oraz szefów Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i NATO. W obchodach weźmie udział także były przywódca Solidarności i były prezydent Lech Wałęsa.

Anna Widzyk (PAP)

awi/ mc/

bFeerMBK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)