Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolegium ds. specsłużb pozytywnie o Wojtuniku i Pytlu na szefów CBA i SKW

0
Podziel się:

#
Dochodzi inf. o pozytywnej opinii Kolegium ds. służb specjalnych.
#

# Dochodzi inf. o pozytywnej opinii Kolegium ds. służb specjalnych. #

10.12. Warszawa (PAP) - Kierowane przez premiera kolegium ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowało we wtorek kandydaturę Pawła Wojtunika na szefa CBA na kolejną kadencję. Kolegium pozytywnie oceniło też kandydaturę ppłk. Piotra Pytla na szefa SKW.

O pozytywnych decyzjach w sprawie obu kandydatów dowiedziała się PAP w kancelarii premiera we wtorek po południu, po posiedzeniu Kolegium.

W środę opinie o obu kandydatach ma wydać sejmowa komisja ds. służb specjalnych. Przed powołaniem szefów służb specjalnych swoja opinię musi też wydać prezydent Bronisław Komorowski. Opinie nie są wiążące dla premiera, jednak muszą zostać wyrażone.

Kadencja szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego kończy się w grudniu, premier chce powołać go na kolejną. W listopadzie premier mówił, że jest wyjątkowo zadowolony ze współpracy i efektów pracy Wojtunika, a także ze stylu, w jakim sprawuje on funkcję szefa CBA, "nie szukając pozornych efektów, nie słuchając mnie co ma robić, nie informując mnie wtedy, kiedy nie ma takiej potrzeby".

Ppłk Pytel obecnie pełni obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego; zastąpił odwołanego w październiku gen. Janusza Noska. Wcześniej był dyrektorem zarządu operacyjnego SKW.

Premier odwołał kierującego SKW od lutego 2008 r. Noska, bo w jego ocenie nie zapewniał cichego, skutecznego i bezkonfliktowego działania służby. Media podawały, że odwołanie Noska mogły mieć związek z konfliktem między nim a byłym już wiceszefem MON gen. Waldemarem Skrzypczakiem, który odpowiadał za zakupy sprzętu i uzbrojenia. W listopadzie zrezygnowali z pracy dwaj zastępcy Noska - płk Dariusz Pilarz i płk Maciej Hermel. (PAP)

ago/ pz/ jbr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)