Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejarze angażują się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

0
Podziel się

Pociąg o nazwie "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", darmowe przejazdy
dla wolontariuszy i możliwość wylicytowania sobie prawa do nazwania dwóch pociągów TLK - tak
kolejarze włączają się w ogólnopolską akcję charytatywną. Wielki finał "Wielkiej Orkiestry
Świątecznej Pomocy" odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia.

bEgocZat

Pociąg o nazwie "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", darmowe przejazdy dla wolontariuszy i możliwość wylicytowania sobie prawa do nazwania dwóch pociągów TLK - tak kolejarze włączają się w ogólnopolską akcję charytatywną. Wielki finał "Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia.

Pociąg samorządowych Przewozów Regionalnych o nazwie "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" z Warszawy do Rzeszowa kursuje od środy. Jak powiedział PAP rzecznik przewoźnika Piotr Olszewski, nazwa ma promować w Polsce ideę "WOŚP". "Poza nazwaniem tak pociągu, zaoferowaliśmy wolontariuszom darmowe przejazdy wszystkimi naszymi pociągami w dniach 9-11 stycznia. Muszą mieć tylko ważny identyfikator" - dodał.

"Od lat wspieramy Fundację Orkiestry, współorganizując specjalne przedsięwzięcia. Dwa lata temu był to kosmiczny wagon z charakterystycznym malowaniem. Rok temu oddaliśmy na potrzeby aukcji możliwość nazwania pociągu z Wrocławia do Pragi" - powiedział Olszewski. "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" będzie jeździć na trasie Warszawa-Rzeszów tak długo, jak będzie obowiązywał obecny rozkład jazdy, czyli do 12 grudnia 2010 r.

bEgocZav

Drugi pod względem wielkości kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce - PKP Intercity - wystawił natomiast na aukcję internetową prawo do nadania nazw pociągom Tanich Linii Kolejowych. Dochód z aukcji zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. "Dotyczy to dwóch połączeń: Warszawa-Kraków i Kraków-Wrocław" - powiedział PAP Maciej Szafurski z PKP Intercity.

Aukcja potrwa do 12 stycznia. W momencie nadania depeszy prawo do nazwania pociągu Warszawa-Kraków kosztowało ok. 2 tys. zł, a pociągu z Krakowa do Wrocławia - ok. 3 tys. zł. "Bardzo byśmy chcieli, żeby wylicytowane sumy miały wiele zer, ale aukcje rządzą się swoimi prawami" - powiedział Szafurski. Nazwy pociągów, które wybiorą zwycięzcy aukcji, zostaną umieszczone na tablicach kierunkowych wagonów i w rozkładzie internetowym przewoźnika. Będą też wygłaszane w zapowiedziach megafonowych. Pociągi ochrzczone przez zwycięzców będą kursowały od marca do grudnia 2010. (PAP)

her/ je/ bno/ gma/

bEgocZaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)