Notowania

hiszpania
12.05.2011 10:35

Kolejki po żywność po trzęsieniu ziemi

Setki ludzi, którzy nie mogą wrócić do domów uszkodzonych przez trzęsienie ziemi ustawiają się w kolejkach po żywność rozdawaną przez ratowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Setki ludzi, którzy nie mogą wrócić do domów uszkodzonych w środę przez trzęsienie ziemi, w którym zginęło 8 osób, ustawiają się w kolejkach po żywność rozdawaną w czwartek przez ratowników w mieście Lorca na południu Hiszpanii.

Burmistrz miasta Francisco Jodar powiedział dziennikarzom, że co najmniej jedna trzecia z 90 tys. mieszkańców miasta spędziła noc po wstrząsach o sile 5,3 w skali Richtera pod gołym niebem. Liczba śmiertelnych ofiar skorygowano do 8. Wcześniej mówiono o 10 zabitych.

_ - Spędziliśmy noc tu, na placu. Ratownicy rozdają nam żywności i koce. Nie możemy wrócić do mieszkania dopóki inżynier nie obejrzy naszego budynku _ - mówi Edgar Rosales, 38-letni imigrant z Ekwadoru.

Na niektórych ulicach Lorki, miasta którego historia sięga czasów imperium rzymskiego, leżą cegły i gruz. Trzęsienie, do którego doszło o godz. 18.46, zniszczyło też wiele samochodów.

Do miasta wysłano 200 żołnierzy, którzy mają pomóc w akcji ratunkowej i zabezpieczyć budynki uszkodzone przez wstrząsy. W kilka godzin po trzęsieniu runęła część frontu poważnie uszkodzonego kościoła. Część budynków jest uważana za niestabilne.

Po trzęsieniu rządząca w Hiszpanii partia socjalistyczna i centroprawicowa opozycja zawiesiły wiece wyborcze w całym kraju przed zaplanowanymi na 22 maja wyborami regionalnymi.

Trzęsienia ziemi powodujące znaczne zniszczenia i ofiary są w Hiszpanii rzadkie. W 1969 roku w trzęsieniu o sile 7,8 w skali Richtera w położonym na południu kraju mieście Huelva zginęło 19 ludzi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t139248.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;hiszpanii;mniejsza;liczba;ofiar,144,0,827792.html) Trzęsienie ziemi w Hiszpanii. Mniejsza liczba ofiar Osiem, a nie dziesięć osób zginęło w trzęsieniu ziemi o sile 5,2 w skali Richtera, które nawiedziło miasto Lorca w prowincji Murcja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t102324.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;hiszpanii;co;najmniej;10;osob;nie;zyje,20,0,827668.html) Trzęsienie ziemi w Hiszpanii. Co najmniej 10 osób nie żyje Wstrząsy, które nawiedziły miejscowość Lorca w prowincji Murcia, miały siłę 5,3 stopni w skali Richtera.
Tagi: hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz