Notowania

włochy
12.07.2010 13:33

Kolejna fala rekordowych upałów we Włoszech

Jutro w kilku miastach ma zostać ogłoszony znów najwyższy stan alarmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Po weekendzie z 40-stopniowymi upałami, uznanym we Włoszech za najgorętszy tego lata i lekkim spadku temperatur dzisiaj do około 33 stopni, nadciąga kolejna fala żaru. Jutro w kilku miastach ma zostać ogłoszony znów najwyższy stan alarmu. *

Trzeci stopień w związku z upałem będzie obowiązywać od wtorku w Rzymie, Bolzano, Bolonii i Genui. W środę stan najwyższego alarmu ma zostać rozszerzony na następne miasta, wśród nich Florencję i Brescię.

Meteorolodzy odnotowali, że w tych dniach we Włoszech padają rekordy ciepła także w nocy: 25 stopni Celsjusza. W Genui i Mediolanie jest nocą goręcej niż w Kairze, Algierze, Tunisie i Ammanie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Upały będą coraz większe ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;upal;rosnie;zagrozenie;w;lasach,168,0,642984.html )
* [ Przez upał rośnie zagrożenie w lasach ]( http://pogoda.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;upal;rosnie;zagrozenie;w;lasach,168,0,642984.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz