Notowania

jemen
19.02.2011 15:50

Kolejna ofiara starć w stolicy Jemenu

Obecny prezydent zadeklarował, że będzie rozmawiał z opozycją. Chce doczekać końca swojej kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jeden uczestnik antyrządowej manifestacji został dziś zabity, a dwóch odniosło poważne rany podczas starć ze zwolennikami prezydenta Alego Abd Allaha Salaha w stolicy Jemenu, Sanie - poinformowali naoczni świadkowie.

Jeden z protestujących został postrzelony w szyję i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Z kolei wczoraj podczas starć w Adenie na południu Jemenu i Taizzie zginęło pięć osób, a kilkadziesiąt odniosło obrażenia.

Rządzący Jemenem od 32 lat Saleh, skonfrontowany z falą protestów, obiecał, że odejdzie, gdy w 2013 roku skończy się jego kadencja prezydencka, i że nie będzie próbował przekazać władzy synowi. Koalicja partii opozycyjnych zgodziła się rozmawiać z prezydentem, ale wciąż dochodzi do spontanicznych protestów, organizowanych m.in. przez studentów, wykorzystujących do tego celu telefonów komórkowych i Facebooka.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t74930.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;iranie;zamieszki;smierc;dyktatorowi,208,0,771536.html) W Iranie zamieszki: "Śmierć dyktatorowi" Irańskie siły bezpieczeństwa starły się z uczestnikami manifestacji w Teheranie oraz Isfahanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t131746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/starcia;w;bahrajnie;jeszcze;przed;protestami,110,0,771182.html) Starcia w Bahrajnie, jeszcze przed protestami 10 osób zostało lekko rannych. W kraju planowane są protesty na wzór egipskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t131588.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/manifestacje;i;zatrzymania;w;algierii,16,0,770576.html) Manifestacje i zatrzymania w Algierii Demonstranci, którzy skandowali antyrządowe hasła, zostali otoczeni przez setki policjantów.
Tagi: jemen, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz