Notowania

zatrucia w niemczech
09.06.2011 12:57

Kolejne ofiary śmiertelne bakterii EHEC

Liczba ofiar zakażenia pałeczkami okrężnicy EHEC wzrosła do 27.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sivanagk/Dreamstime)

Dwie kolejne osoby zmarły w Niemczech na skutek zakażenia pałeczkami okrężnicy EHEC - poinformowały władze niemieckie. Liczba ofiar śmiertelnych tej bakterii wzrosła tym samym do 27.

Według Instytutu Roberta Kocha, w Niemczech 18 osób zmarło na skutek zespołu hemolityczno-mocznicowego (HUS), a 8 - zakażenia bakterią, ale bez poważniejszych objawów. Jedna kobieta zmarła w zeszłym tygodniu w Szwecji po powrocie z Niemiec.

Ofiarami śmiertelnymi bakterii są głównie kobiety. Władze sanitarne Niemiec nadal usiłują ustalić źródło zakażenia, ale na razie bezskutecznie.

Instytut Roberta Kocha obserwuje jednak _ od kilku dni tendencję spadkową w liczbie nowych przypadków _ zachorowań.

- _ Ograniczmy wyjazdy do Niemiec _- apeluje Główny inspektorat Sanitarny. Rzecznik Głównego Inspektora Jan Bondar podkreśla, że wyjazd do naszego zachodniego sąsiada wiąże się z poważnym ryzykiem zakażenia bakterią e-coli.

Jeżeli już się znajdziemy w Niemczech, to- jak podkreśla- Jan Bondar pamiętajmy o dokładnej higienie rąk z użyciem środków dezynfekcyjnych. Zrezygnujmy też z żywności nieobrobionej termicznie - dodaje

Bondar dodaje, że w Polsce potwierdzono dotychczas dwa przypadki zakażenia groźną bakterią. Kilkanaście innych podejrzeń jest cały czas sprawdzanych:

Rzecznik GiS dodał że Inspektorat cały czas monitoruje sytuację, m.in. pobiera i sprawdza próbki z owoców i warzyw z hurtowni. Takich kontroli przeprowadzono już kilkaset

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t141374.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bakteria;e;coli;drugi;przypadek;w;polsce,186,0,846778.html) Bakteria E. coli: Drugi przypadek w Polsce Drugą ofiarą bakterii z Niemiec jest 7-letni chłopiec. Przyczyną zatruć prawdopodobnie nie są produkty roślinne, poinformowała KE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/191/t140479.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/1;5;miliarda;zlotych;na;sluzby;sanitarne;czy;to;powstrzyma;epidemie,39,0,842023.html) 1,5 miliarda złotych na służby sanitarne. Czy to powstrzyma epidemie? W Niemczech zmarło już 16 osób. Polskie służby zapewniają, że jesteśmy bezpieczni. 100 tys. kontroli rocznie może jednak nie wystarczyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t100773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zatrucia;w;niemczech;to;nie;ogorki,132,0,842116.html) Zatrucia w Niemczech: To nie ogórki Rośnie liczba zakażonych EHEC, w szpitalach w Hamburgu przebywa obecnie 110 osób. W całych Niemczech zmarło już 15 ofiar bakterii, pierwszy przypadek zatrucia odnotowano też w Czechach. Źródło epidemii nadal nie zostało zidentyfikowane.
Tagi: zatrucia w niemczech, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz