Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sylwia Wysocka
|

Kolejne protesty i starcia z policją w Neapolu

0
Podziel się:

Miejscowa ludność gwałtownie protestuje przeciwko planom tworzenia nowych wysypisk.

Kolejne protesty i starcia z policją w Neapolu
(Sonic Julez/CC/Flickr)
bEsmpIrV

Narasta kryzys związany z zaleganiem ton śmieci na ulicach i trwają protesty mieszkańców peryferii i okolicznych miasteczek przeciwko nowym wysypiskom.

W ciągu ostatniej doby miejscem starć był między innymi rejon składowiska śmieci w Terzigno, gdzie miejscowa ludność gwałtownie protestowała przeciwko planom utworzenia nowego wysypiska. Niegroźne obrażenia odniósł jeden z policjantów.

Protestujący usiłują zablokować przejazd wyładowanych odpadkami śmieciarek do miejsc rozładunku. W związku z licznymi w ostatnich dniach przypadkami podpalania pojazdów i prób napaści na kierowców ciężarówki te jeżdżą pod policyjną eskortą. Media poinformowały, że mimo to kierowcy nie czują się wciąż bezpiecznie i poprosili o większą ochronę.

bEsmpIrX

Skala i gwałtowność protestów w Neapolu wywołała na nowo dyskusję nie tylko na temat nieskuteczności metod rozwiązania poprzedniego kryzysu śmieciowego przed dwoma laty, ale także podsycania buntów ludności przez tamtejszą mafię, kamorrę. To ona kontroluje niemal w całości wywóz i utylizację śmieci w regionie Kampania. O skali tego procederu przypomniał autor książki _ Gomorra _ Roberto Saviano w obszernym artykule opublikowanym na łamach dziennika _ La Repubblica _.

_ - Gdyby zebrać wszystkie śmieci, nielegalnie wywożone przez klany, utworzyłyby one górę o wysokości 15 tysięcy 600 metrów z podstawą o powierzchni trzech hektarów, prawie dwa razy wyższą niż Mount Everest _ - napisał Saviano.

Zakład oczyszczania miasta poinformował tymczasem, że od piątku z ulic Neapolu sprzątnięto 1500 ton śmieci. Pozostało ich jeszcze około 600 ton.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t111579.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tony;smieci;znow;zatruwaja;zycie;w;neapolu,219,0,681179.html) Tony śmieci znów zatruwają życie w Neapolu Szacuje się, że na ulicach włoskiego miasta zalega już około 750 ton odpadków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t103021.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tony;smieci;zagrazaja;zaporze;trzech;przelomow,154,0,650650.html) Tony śmieci zagrażają zaporze Trzech Przełomów Codziennie z rzeki Jangcy zbierane są trzy tony odpadków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t95182.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/naukowcy;alarmuja;rosnie;smietnik;na;atlantyku,3,0,612355.html) Naukowcy alarmują: Rośnie śmietnik na Atlantyku Plastikowe odpady są szkodliwe dla ryb i ssaków morskich, ale także ludzi.
bEsmpIsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)