Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejne spotkanie polsko-rosyjskiej komisji ws. współpracy gospodarczej

0
Podziel się:

W dniach 20-21 maja w Moskwie odbędzie się posiedzenie Polsko-Rosyjskiej
Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Jednym z tematów będzie współpraca w sektorze
paliwowo-energetycznym - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury.

*W dniach 20-21 maja w Moskwie odbędzie się posiedzenie Polsko-Rosyjskiej Międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Jednym z tematów będzie współpraca w sektorze paliwowo-energetycznym - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Infrastruktury. *

Ze strony polskiej komisji będzie przewodniczył minister transportu Cezary Grabarczyk, ze strony rosyjskiej - minister transportu Federacji Rosyjskiej Igor Lewitin. W skład polskiej delegacji na posiedzenie komisji wejdą również m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Marcin Korolec oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Henryk Litwin.

Uczestnikami posiedzenia komisji będą również eksperci obu stron w dziedzinie administracji, transportu i biznesu.

Jak poinformowało biuro prasowe resortu infrastruktury, 20 maja odbędą się w Moskwie posiedzenia grup roboczych, działających w ramach komisji. Będą to zespoły do spraw: handlu i inwestycji, współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym, współpracy w dziedzinie rolnictwa oraz turystyki. Efekty ich pracy będą potem przedmiotem rozmów komisji.

Po posiedzeniu komisji planowana jest konferencja, podczas której zostaną przedstawione wspólne ustalenia.

Poprzednie posiedzenie komisji odbyło się 11 marca. Strony uzgodniły wówczas m.in., że wymienią się zezwoleniami na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych. Ustalono, że polscy przewoźnicy otrzymają 190 tys. zezwoleń, w tym 160 tys. dwustronnych i 30 tys. na przewozy do/z krajów trzecich.

W sprawie współpracy w sektorze paliwowo-energetycznym zdecydowano o uruchomieniu mechanizmu wczesnego ostrzegania w ramach dialogu energetycznego UE - Federacja Rosyjska. Chodzi o niezwłoczną wymianę informacji, bezpośrednio z Komisją Europejską, rządami państw członkowskich oraz rządem Federacji Rosyjskiej w sprawach sytuacji kryzysowej, a w szczególności o oczekiwanych lub już zaistniałych ograniczeniach lub całkowitym przerwaniu transportu ropy naftowej lub gazu. (PAP)

awk/ bos/ mag/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)