Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejne tabliczki zasłużonych dla bluesa - w Alei Bluesa w Białymstoku

0
Podziel się

Sześć kolejnych osób zasłużonych dla bluesa w Polsce, uhonorowano w
niedzielę wieczorem tabliczkami w Alei Bluesa w Białymstoku. Uroczystość była związana z Polskim
Dniem Bluesa, obchodzonym 16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga.

bEpVPDdx

Sześć kolejnych osób zasłużonych dla bluesa w Polsce, uhonorowano w niedzielę wieczorem tabliczkami w Alei Bluesa w Białymstoku. Uroczystość była związana z Polskim Dniem Bluesa, obchodzonym 16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga.

Białostocka Aleja Bluesa, to niewielki pasaż łączący dwie ulice, znajduje się w centrum miasta. Jego chodnik wyglądem przypomina klawiaturę fortepianu, a od 2008 roku wmurowywane są tam tablice z nazwiskami osób zasłużonych dla bluesa w Polsce. Z uhonorowanymi w niedzielę, w sumie jest tam 37 nazwisk.

Wśród wyróżnionych znalazł się wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Białystok Wiesław Szymański, który zmarł w tym roku. Jak powiedział pomysłodawca Alei Bluesa Konrad Sikora, Szymański "naprawdę bluesa kochał i oddał mu sporą część swojego życia". W radiu prowadził audycję poświęconą bluesowi.

bEpVPDdz

Swoją tabliczkę odsłonił m.in. Mirek Kozioł, który był członkiem legendarnej grupy Kasa Chorych, a obecnie gra w zespole Bracia i Siostry. Pozostali uhonorowani w tym roku to: Bartek Łęczycki, Jacek Skubikowski, Krzysztof Jaworski oraz Jacek Jaguś.

We wcześniejszych latach tabliczkami uhonorowano m.in. legendę bluesa w Białymstoku, przed laty lidera Kasy Chorych Ryszarda "Skibę" Skibińskiego, a także Tadeusza Nalepę, Ryszarda Riedla, Mirę Kubasińską, Jarosława Tioskowa, Pawła Bergera, Józefa Skrzeka, Martynę Jakubowicz, Adę Rusowicz czy Jerzego Opalińskiego.

Obchody Dnia Bluesa w Białymstoku zakończy w niedzielę wieczorem koncert z udziałem zespołu Hard Times i J.J.Band. W planach jest też bluesowy jam session.(PAP)

swi/ mow/

bEpVPDea
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)