Notowania

Kolejne trzęsienie ziemi w Japonii. Bez tsunami

Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach w elektrowniach atomowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/YOMIURI SHIMBUN)

*Trzęsienie ziemi o sile 6,5 stopnia w skali Richtera nawiedziło dziś rano północno-wschodnią Japonię - poinformowała japońska agencja meteorologiczna. Władze ostrzegły przed tsunami, ale później odwołały alarm. *

Nie ma informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach. Japońska agencja meteorologiczna ostrzegła, że niewielka, półmetrowa fala może uderzyć w wybrzeże w prefekturze Miyagi, katastrofalnie dotkniętej przez trzęsienie ziemi i tsunami ponad dwa tygodnie temu. Później jednak odwołała ten alarm.

Według amerykańskich sejsmologów, ognisko wstrząsów znajdowało się 6 km pod dnem morskim na wschodnim wybrzeżu wyspy Honsiu, ponad 160 km od Fukushimy. Agencja Jijii Press poinformowała, że trzęsienie nie spowodowało kolejnych uszkodzeń w znajdującej się tam elektrowni atomowej.

Zobacz ogrom zniszczeń po poprzednim trzęsieniu ziemi w Japonii (RT):

Wstrząsy miały charakter wtórny po trzęsieniu ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera, które 11 marca razem z tsunami zdewastowały północno-wschodnią Japonię. Zabitych i zaginionych po tym kataklizmie jest ponad 26 tysięcy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t129548.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/japonczycy;krytykuja;rzad;i;popieraja;premiera,241,0,801521.html) Japończycy krytykują rząd i popierają premiera Po trzęsieniu ziemi i tsunami które nawiedziły Japonię poparcie dla Naoto Kana wzrosło o 8,4 pkt procentowego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/119/t135799.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;trzesieniu;ziemi;japonia;straci;miliardy,236,0,798956.html) Na trzęsieniu ziemi Japonia straci miliardy Wstępne szacunki nieuwzględniają spadku aktywności gospodarczej spowodowanej awarią elektrowni.
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/96/135776_tiny.jpg ) ] (http://meski-swiat.menstream.pl/galerie/dla;ofiar;haiti;gwiazdy;byly;hojniejsze,galeria,5128,0.html) Dla ofiar Haiti gwiazdy były hojniejsze Gitary Marty Friedmana z Megadeth, filmy Cilinta Eastwooda, opaska Lady Gagi, milion dolarów Sandry Bullock czy pikantne historie Charliego Sheena – tak artyści pomagają ofiarom kataklizmu w Japonii.
Tagi: trzęsienie ziemi w japonii, japonia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz