Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejni inwestorzy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

0
Podziel się

Kolejnych sześć firm pojawi się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Nowi inwestorzy stworzą ponad 300 miejsc pracy i zainwestują ponad 196 mln zł. W czwartek otrzymały
one zezwolenia na działalność w strefie. 150. firmą, która będzie działać w ŁSSE jest spółka HTL -
Strefa.

bEiItKZh

Kolejnych sześć firm pojawi się w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Nowi inwestorzy stworzą ponad 300 miejsc pracy i zainwestują ponad 196 mln zł. W czwartek otrzymały one zezwolenia na działalność w strefie. 150. firmą, która będzie działać w ŁSSE jest spółka HTL - Strefa.

Koncern ten jest światowym liderem w produkcji jednorazowych nakłuwaczy do pobierania krwi oraz nakłuwaczy personalnych do domowego użytku np. przez cukrzyków. Właścicielem spółki jest szwedzki fundusz inwestycyjny EQT Partners.

HTL-Stefa uruchomi w ŁSSE wartą 40 mln zł nową linię technologiczną do produkcji igieł insulinowych. Projekt będzie realizowany w istniejącym zakładzie HTL w Ozorkowie. Inwestor zobowiązał się zatrudnić co najmniej 18 pracowników. Do tej pory koncern zainwestował w sumie 116 mln zł. Stworzył w swoich zakładach w Ozorkowie i Łęczycy 950 miejsc pracy.

bEiItKZj

W ŁSSE pojawi się również producent sprzętu rehabilitacyjnego - Liw Care Technology. Spółka wyda co najmniej 5 mln zł na budowę zakładu na Nowym Józefowie (Podstrefa Łódź). Firma wytwarza przyrządy do rehabilitacji osób z dysfunkcjami narządów ruchu. Inwestor chce wprowadzić na rynek nowe produkty rehabilitacyjne. Zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie co najmniej 8 osób.

Kolejną firmą, która otrzymała zezwolenie jest producent kosmetyków - Delia Cosmetics Distribution. Za ponad 5,2 mln zł zbuduje na Nowym Józefowie fabrykę kosmetyków, w której produkowane będą preparaty do makijażu i demakijażu oraz do pielęgnacji paznokci. Przy zakładzie powstanie też centrum magazynowo-dystrybucyjne. Pracę w nowym zakładzie znajdzie 35 osób.

Z kolei jeden z największych w Europie producentów świec ozdobnych i zapachowych, Korona S.A. chce rozbudować swój zakład w Wieluniu. Za 25 mln zł powstanie tam nowa hala, w której pojawią się co najmniej trzy linie do produkcji świec. Spółka zatrudni co najmniej 90 nowych pracowników.

W Podstrefie Kleszczów Firma ITG Solar wybuduje za 40 mln zł pierwszy w Polsce zakład produkcji płytek krzemowych do ogniw słonecznych. Zatrudnienie w nim znajdzie 76 osób. Także w Podstrefie Kleszczów powstanie walcownia aluminium, w której wytwarzane będą taśmy i blachy ze stopów aluminium o podwyższonych parametrach plastycznych i wytrzymałościowych. Wybuduje ją spółka Eurometal. Walcownia ma kosztować ponad 81 mln zł, a pracować ma w niej 80 osób.

bEiItKZp

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar ponad 1 tys. 182 ha, położonych w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. W 42 podstrefach ŁSSE firmy wydały na inwestycje ok. 8 mld zł. Utworzono ponad 25 tys. miejsc pracy. (PAP)

jaw/ pad/ jra/

bEiItKZK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)