Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolejni sędziowie zatrzymani w sprawie korupcji

0
Podziel się

Jeden z arbitrów prowadził ostatnio spotkanie ekstraklasy.

Kolejni sędziowie zatrzymani w sprawie korupcji
(funky1opti/cc/flickr)
bEpxqZfp

Sędzia piłkarskiej Ekstraklasy Adam K. oraz III-ligowy arbiter Robert K. zostali zatrzymani przez policję. Zatrzymanie ma związek ze śledztwem dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej.

Jak poinformował prokurator Jarosław Dyko z prowadzącej śledztwo Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, 38-letni Adam K. oraz 36-letni Robert K. zostali zatrzymani w województwie podkarpackim.

Adam K. sędziował w poprzedniej kolejce derbowe spotkanie Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin (2:0), a w sobotę miał być rozjemcą w spotkaniu Legii Warszawa z Ruchem Chorzów.

bEpxqZfr

| Wielka korupcja w polskiej piłce |
| --- |
| Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. szefowi szkolenia sędziów PZPN Stanisławowi Ż. 3 kwietnia wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku. Z kolei 16 września na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - obaj oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i
zgodzili na dobrowolne poddanie się karze. Obaj mają również zakaz zajmowania stanowisk związanych z profesjonalnym sportem - Dariusz W. przez trzy lata, a Andrzej W. przez rok. |

ZOBACZ TAKŻE:

bEpxqZfS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)