Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kolumbia: Pierwszy zgon na grypę

0
Podziel się

Pierwszą ofiarą śmiertelną nowej grypy AH1N1 w Kolumbii jest zmarła podczas weekendu 24-letnia kobieta.
Kobieta zmarła w szpitalu w Bogocie na ostre zapalenie płuc, do którego doprowadziło zakażenie wirusem nowej grypy - podał we wtorek minister opieki społecznej Diego Palacio Betancourt.
W Kolumbii potwierdzono łacznie 35 przypadków zachorowań na nową grypę.
Wraz ze śmiercią kobiety w Bogocie liczba zgonów spowodowanych na swiecie wirusem sięgnęła według WHO 139.
Palacio powiedział, że zmarła nie miała wcześniej kontaktu z ludźmi, którzy podróżowali za granicę. "Oznacza to, że wirus jest obecny na terenie kraju i że zaczyna się szerzyć" - doadał minister. (PAP)

bEgRnsbV

Pierwszą ofiarą śmiertelną nowej grypy AH1N1 w Kolumbii jest zmarła podczas weekendu 24-letnia kobieta. Kobieta zmarła w szpitalu w Bogocie na ostre zapalenie płuc, do którego doprowadziło zakażenie wirusem nowej grypy - podał we wtorek minister opieki społecznej Diego Palacio Betancourt. W Kolumbii potwierdzono łacznie 35 przypadków zachorowań na nową grypę. Wraz ze śmiercią kobiety w Bogocie liczba zgonów spowodowanych na swiecie wirusem sięgnęła według WHO 139. Palacio powiedział, że zmarła nie miała wcześniej kontaktu z ludźmi, którzy podróżowali za granicę. "Oznacza to, że wirus jest obecny na terenie kraju i że zaczyna się szerzyć" - doadał minister. (PAP)

klm/ ro/ 4153114

bEgRnscy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)