Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja na "tak", rząd dostanie absolutorium

0
Podziel się

Posłowie pozytywnie oceniają wykonanie budżetu państwa na 2009 rok.

Komisja na "tak", rząd dostanie absolutorium
(kprm.gov.pl)
bEhJyKUR

Sejmowa komisja finansów publicznych zarekomenduje Sejmowi przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu za 2009 rok oraz udzielenie rządowi absolutorium za ubiegły rok.

Za przyjęciem sprawozdania i za udzieleniem absolutorium rządowi głosowało w czwartek 26 posłów, a 15 było przeciw._ - Wykonanie budżetu pozytywnie oceniła Najwyższa Izba Kontroli, pozytywne oceny wyraziły też poszczególne komisje sejmowe _ - poinformował przewodniczący komisji finansówPaweł Arndt.

Komisja odrzuciła wniosek posłów PiS o nieprzyjęcie sprawozdania i nieudzielenie absolutorium. Zaproponowana przez nich uchwała wskazywała, że w wykonaniu budżetu państwa za 2009 r. znalazły się _ istotne nieprawidłowości _ dotyczące: gospodarki narodowej, obrony narodowej, transportu, KRUS, budżetów wojewodów.

bEhJyKUT

_ - Nie cały budżet jest nie do przyjęcia, ale z powodu tych nieprawidłowości nie możemy się o nim wypowiedzieć pozytywnie _ - wyjaśniał podczas posiedzenia komisji jeden z współautorów wniosku, posełHenryk Kowalczykz PiS. Po odrzuceniu wniosku zapowiedział, że zostanie on złożony na posiedzenie Sejmu jako tzw. wniosek mniejszości.

Komisja odrzuciła także poprawkęKrzysztofa Jurgielaz PiS, by zastrzeżenia dotyczące nieprawidłowości wpisać do uchwały o przyjęciu sprawozdania i udzieleniu absolutorium rządowi.

BUDŻET 2009 W LICZBACH

ZOBACZ TAKŻE:

bEhJyKUZ

Czytaj w Money.pl

bEhJyKVu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)