Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komisja za zmianą tytułu ustawy dot. umowy podatkowej ze Szwajcarią

0
Podziel się

Sejmowa komisja finansów zgodziła się w środę na zmianę tytułu ustawy
związanej z ratyfikacją zmian w polsko-szwajcarskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania.
Poprawkę zaproponował Senat.

bEgyGOHV

Sejmowa komisja finansów zgodziła się w środę na zmianę tytułu ustawy związanej z ratyfikacją zmian w polsko-szwajcarskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Poprawkę zaproponował Senat.

Senat zwrócił uwagę, że w Protokole o zmianie polsko-szwajcarskiej Konwencji nie ma sformułowania "od dochodu i od majątku" - jak napisano w projekcie rządowym i ustawie uchwalonej przez Sejm - ale "od dochodu i majątku".

Senatorowie podkreślili, że podobnym wyrażeniem posługuje się także Konwencja. W związku z tym, wprowadzili do tytułu ustawy odpowiednią poprawkę. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zgodziła się z argumentami Senatu.

bEgyGOHX

Ustawa jest związana z ratyfikacją zmian w Protokole i polsko-szwajcarskiej Konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania. Mają one umożliwić obu krajom wymianę informacji podatkowych.

Resort finansów podkreślił w uzasadnieniu do ustawy, że polsko-szwajcarska umowa jest jedyną zawartą przez Polskę, w której nie ma przepisów dotyczących wymiany informacji podatkowych, bowiem Szwajcaria przez wiele lat konsekwentnie chroniła wszelkie informacje dotyczące jej podatników. Według MF, regulacje takie są niezbędne, aby prawidłowo ustalać fakty, co do których ma być stosowana Konwencja.

Zdaniem resortu finansów, w czasach globalizacji stosunków gospodarczych, wymiana danych podatkowych umożliwia właściwe stosowanie przepisów krajowych. (PAP)

mmu/ je/

bEgyGOIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)