Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Komisje za Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030

0
Podziel się:

Połączone sejmowe komisje: infrastruktury, samorządu terytorialnego oraz
ochrony środowiska opowiedziały się w czwartek za rządową Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania
Kraju 2030.

Połączone sejmowe komisje: infrastruktury, samorządu terytorialnego oraz ochrony środowiska opowiedziały się w czwartek za rządową Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030.

Koncepcja Przestrzennego Zagospodarowania Kraju 2030 jest najważniejszym krajowym dokumentem strategicznym dotyczącym zagospodarowania przestrzennego kraju - napisano we wprowadzeniu do KPZK 2030.

Dokument zawiera m.in. wizję przestrzennego zagospodarowania Polski do 2030 r., zagadnienia poświęcone przywróceniu i utrwaleniu ładu przestrzennego oraz zasady i cele polityki przestrzennej kraju.

"Cieszę się, że koncepcja została przyjęta, gdyż praca nad nią trwała kilka lat i jest to dokument ramowy, który pokazuje, jakie są kierunki rozwoju kraju, jak ma wyglądać finansowanie planowanych inwestycji, pokazuje sytuację gospodarczą i demograficzną kraju. Ponadto będzie on stanowił podstawę dla naszych negocjacji europejskich dotyczących finansowania inwestycji oraz ważnych regulacji, dotyczących m.in. ładu i planowania przestrzennego" - powiedział PAP przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz (PO).

Dodał, że ma nadzieję, iż dokument zostanie przyjęty przez Sejm na jednym z najbliższych posiedzeń.

Posłowie PiS, którzy krytykowali w czwartek KPZK 2030, złożyli wniosek o jego odrzucenie, który jednak przepadł w głosowaniu. Zarzucali Koncepcji szereg braków, m.in. dotyczących gospodarki wodnej, obszarów produkcji rolnej czy kwestii rozwoju lotnisk. "W tym dokumencie mamy głównie do czynienia z dokumentacją stanu rzeczy, brakuje w nim prognoz i wizji na przyszłości - to jest nasz główny zarzut" - powiedział PAP poseł Michał Wojtkowicz z PiS. (PAP)

ska/ je/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)