Notowania

cezary grabarczyk
29.10.2010 13:17

Komorowski otworzył obwodnicę. Symbolicznie

Trasa faktycznie została udostępniona 26 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)

Trasa, która jest nowym odcinkiem drogi krajowej nr 6 Szczecin - Gdańsk, faktycznie została udostępniona 26 października.

Komorowski powiedział, że inwestycja ta _ to cząstka wielkiej mapy postępu, wielkich, mądrych inwestycji na terenie całej Polski _.

Prezydent dodał, że _ nie będzie dzisiaj żadnego uroczystego przecinania wstęgi, jest to uroczystość nie tyle otwarcia tej obwodnicy, ile wspólnej radości, że sprawy poszły w dobrą stronę, że jest ukończone ważne dzieło _.

Towarzyszący prezydentowi minister infrastruktury Cezary Grabarczyk poinformował, że obecnie zakontraktowanych jest 1700 km autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Natomiast w realizacji jest 1434 km dróg, w tym 723 km autostrad.

Obwodnicę, która omija Słupsk od strony południowej, przez 2 lata budowało wyłonione w przetargu konsorcjum spółek Strabag i Wakoz. Nadzór nad robotami sprawowała firma Arcadis. Inwestycja kosztowała 435 mln zł. Pieniądze pochodziły z Krajowego Funduszu Drogowego.

Obwodnica ma długość 16,3 km. Wykonano ją w standardzie drogi ekspresowej. Powstały na niej 34 obiekty inżynierskie, w tym ok. 180-metrowy most nad rzeką Słupia oraz cztery bezkolizyjne węzły drogowe Reblinko, Kobylnica, Głobino i Redzikowo. Na węźle Kobylnica trasa przecina się z drogą krajową nr 21 Miasto - Ustka.

Droga powstała, żeby odciążyć centrum Słupska, przez które biegła dotychczas krajowa _ 6 _. Według szacunków gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad liczba przejeżdżających przez miasto samochodów powinna się zmniejszyć o jedną trzecią.

Po udostępnieniu obwodnicy dla samochodów, co stało się 26 października, dotychczasowy odcinek trasy nr _ 6 _ przebiegający przez gminy Kobylnica, miasto Słupsk i gminę wiejską Słupsk przestał być drogą krajową i stał się drogą gminną.

Tagi: cezary grabarczyk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz