Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski pogratulował ukraińskim biathlonistkom złotego medalu olimpijskiego

0
Podziel się:

- Ten sukces ma symboliczny wymiar - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Komorowski pogratulował ukraińskim biathlonistkom złotego medalu olimpijskiego
(Patryk Ptak/REPORTER)

- _ Ten sukces ma symboliczny wymiar. Został odniesiony nie tylko w dniu, ale w tych samych godzinach, kiedy w Kijowie podpisane zostało porozumienie kończące tragiczny rozlew krwi i dające nadzieję na ukraińską drogę do pokoju, rozwoju gospodarczego, rodziny europejskich narodów oraz bliższych związków z Unią Europejską _ - napisał Komorowski.

Prezydent podkreślił, że _ triumf, wywalczony razem, okupiony wieloma wyrzeczeniami i poświęceniem, to swoisty hołd oddany ofiarom demonstracji na Ukrainie _.

Był to dopiero drugi złoty medal Ukrainy w historii zimowych igrzysk. Sukces jest szczególnie ważny dla reprezentantek narodu wstrząsanego protestami, które pochłonęły już kilkadziesiąt ofiar.

W czwartek na znak protestu przeciwko władzom kraju oraz w geście solidarności z rodakami z olimpiady wycofała się alpejka Bohdana Maciocka, a także jej ojciec i trener Oleg.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraińscy sportowcy opuszczają Igrzyska w Soczi MKOl odrzuciła prośby Ukraińców, którzy chcieli startować z czarnymi opaskami na ramieniu dla upamiętnienia ofiar zamieszek w Kijowie.
Ukraińscy sportowcy bojkotują olimpiadę Odmawiają występów jeśli Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie wyrazi zgody na noszenie przez reprezentację Ukrainy żałobnych wstążeczek.
Rosja zbulwersowana. Media kłamią o Soczi Minister spraw zagranicznych Rosji zarzucił mediom krajów zachodnich przeinaczanie faktów i przekazywanie nieprawdy w relacjach z zimowych igrzysk w Soczi, a także z Ukrainy i z Syrii.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)