Notowania

wybory prezydenckie 2010
14.06.2010 12:53

Komorowski: Przyjdę do programu mimo sprzeciwu TVP

- Chyba że dostanę na piśmie zakaz wchodzenia do budynków telewizji publicznej. Czekam na to - stwierdził marszałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Bronisław Komorowski zapowiedział, że przyjdzie dzisiaj do programu Tomasza Lisa w TVP2 - mimo sprzeciwu władz TVP - chyba że dostanie na piśmie zakaz wchodzenia do budynków telewizji publicznej. *

Komorowski zarzuca telewizji publicznej, że stała się telewizją partyjną, która faworyzuje Jarosława Kaczyńskiego, jako kandydata na prezydenta. Zapowiedział jednak, że weźmie udział w programie Tomasza Lisa, jeżeli program z udziałem kandydatów się odbędzie.

_ - Niech mi kierownictwo telewizji da zakaz wchodzenia do budynków telewizji publicznej, niech da go marszałkowi Sejmu i osobie wypełniającej obowiązki głowy państwa. Bardzo na to czekam _ - powiedział Komorowski.

Telewizja Polska zawiesza dziś emisję programu publicystycznego Tomasza Lisa, w którym gościem miał być kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisław Komorowski.

Rzecznik prasowy TVP Stanisław Wojtera powiedział, że wczorajsza debata wyborcza zakończyła okres prezentacji poszczególnych kandydatów w programach publicystycznych telewizji publicznej.

Stanisław Wojtera dodaje, że w następnym tygodniu program Tomasza Lisa wróci na antenę TVP 2.

Bronisław Komorowski powiedział wcześniej, że postawa TVP w kampanii wyborczej jest jednym z argumentów, które skłaniajągo do odrzucenia sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Kandydat PO na prezydenta powiedział, że postawa telewizji publicznej w kampanii wyborczej jest jednym z argumentów, które skłaniają go do odrzucenia sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

W jego ocenie, jest rzeczą niebywałą, że _ kierownictwo TVP likwiduje debatę _, dlatego że postanowił nie uczestniczyć w niej kandydat PiS Jarosław Kaczyński. _ - To jest rzecz naprawdę nieprawdopodobna i zjawisko stojące w jaskrawej sprzeczności z zasadą bezstronności mediów publicznych _ - podkreślił Komorowski.

_ - Tego rodzaju informacje, które do nas docierają o zakazach i naciskach ze strony kierownictwa telewizji na program Tomasza Lisa, abym nie mógł uczestniczyć w tym programie, mimo że jesteśmy umówieni od dłuższego czasu, jest dowodem na upartyjnienie się mediów publicznych, na odejście od misji publicznej na rzecz misji partyjnej I Programu _ - powiedział Komorowski.

Komorowski przypomniał, że także przy okazji święta 3 maja TVP nie chciała się zgodzić na wywiad z nim, proponując orędzie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tusk: Wygrana Kaczyńskiego byłaby politycznym piekłem ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;wygrana;kaczynskiego;bylaby;politycznym;pieklem,218,0,632026.html )
* [ Debata Komorowski-Kaczyński po 20 czerwca ]( http://news.money.pl/artykul/debata;komorowski-kaczynski;po;20;czerwca,125,0,630909.html )
* [ Zaskakujący skład debaty, marszałek zmienił zdanie ]( http://news.money.pl/artykul/zaskakujacy;sklad;debaty;marszalek;zmienil;zdanie,51,0,632115.html )
Tagi: wybory prezydenckie 2010, tvp, debata, program, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz