Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Komorowski spotkał się z Kissingerem

0
Podziel się

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z goszczącym w Polsce amerykańskim politykiem i dyplomatą Henrym Kissingerem.

Komorowski spotkał się z Kissingerem
(Reporter)
bDzLcHdx

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z goszczącym w Polsce amerykańskim politykiem i dyplomatą Henrym Kissingerem. Po spotkaniu Kissinger wziął udział w debacie pt. _ Historia w służbie dyplomacji _ zorganizowanej w ramach cyklu _ Idee Nowego Wieku _.

Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski podziękował Kissingerowi za spotkanie z uczestnikami środowej debaty. Wyjaśnił, że dyskusje w ramach cyklu _ Idee Nowego Wieku _ to spotkania _ młodych ludzi idei _, którzy gromadzą się, aby podzielić się swoimi przemyśleniami.

_ - To panie profesorze, to jest przyszłość Polski, to są ludzie, którzy za dwadzieścia lat będą rządzić tym krajem - pod względem gospodarczym, politycznym i każdym _ - mówił Michałowski do Kissingera - byłego sekretarza stanu USA, laureata pokojowej Nagrody Nobla.

bDzLcHdz

_ - Idee Nowego Wieku _ to cykl debat środowisk ideowych nowego pokolenia, realizowany z inicjatywy i pod patronatem Bronisława Komorowskiego. Zgodnie z zasadą przyjętą w cyklu Idee Nowego Wieku, gospodarzem kolejnych spotkań są poszczególne środowiska ideowe. Gospodarz prowadzi całe spotkanie, dobiera skład panelistów oraz przygotowuje wprowadzenie do dyskusji. Gospodarzem środowej debaty w Pałacu Prezydenckim jest Res Publika Nowa.

Henry Kissinger był sekretarzem stanu w administracji dwóch amerykańskich prezydentów: Richarda Nixona i Geralda Forda; a także dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego prezydentów: Johna F. Kennedy'ego i Lyndona B. Johnsona. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla (1973).

Czytaj więcej o działalności prezydenta Komorowskiego w Money.pl
Zobacz, z kim prezydent RP ogląda mecz Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Włoch, Giorgio Napolitano spotkali się w niedzielę w Gdańsku.
Prezydenci razem. Tematem tylko mecz? - _ To jest święto futbolu w Polsce i na Ukrainie. Może być okazją do rozmów na wszystkie tematy _.
Prezydent o miesięcznicach: Nic gorszącego Prezydent Bronisław Komorowski ocenił, że ryzyko związane z zakwaterowaniem rosyjskich piłkarzy w hotelu Bristol.
bDzLcHea
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)