Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komorowski spotkał się z rybakami. Sprawdź, co powiedział

0
Podziel się:

Dzięki lokalnej aktywności, pomysłom i pieniądzom z UE można wiele zmienić - powiedział prezydent Bronisław Komorowski.

Komorowski spotkał się z rybakami. Sprawdź, co powiedział
(eecpoland.eu)
bECLXiBN

Dzięki lokalnej aktywności, pomysłom i pieniądzom z UE można wiele zmienić - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, który dziś w Podgajach (woj. wielkopolskie) spotkał się z przedstawicielami kilku stowarzyszeń Lokalnych Grup Rybackich z północnej i zachodniej Polski.

Komorowski powiedział, że gdy był posłem z pilskiego okręgu wyborczego, to było widać, że w okresie transformacji ustrojowej z lat 90. XX wieku było w tym regionie ciężko.

_ - Właśnie w tym regionie widać jak wiele może się zmienić pod warunkiem, że są pomysły, jest aktywność społeczna i są pieniądze z Unii Europejskiej. Widać po samej idei Lokalnych Grup Rybackich chęć wydobycia tego, co jest i wzbogacenia o inne możliwości, aby to wszystko razem się kręciło _ - powiedział prezydent.

bECLXiBP

Zaznaczył, że w Polsce działa 48 lokalnych grup rybackich, wydawane są znaczne środki dowartościowujące tego typu działalność i pozwalające na lepszy rozwój lokalnych społeczności. Lokalne Grupy Rybackie zajmują się wdrażaniem lokalnych strategii rozwoju obszarów rybackich.

_ - Oceniając państwo polskie warto się kierować takim podejściem, że najlepszy punkt widzenia to jest własna gmina, własna miejscowość i to jest własna rodzina. I jeśli tam się dzieje dobrze, a w moim przekonaniu dzieje się dobrze i w polskich rodzinach, i gminach, to powinniśmy to wspólnym wysiłkiem zsumować w satysfakcję ogólnonarodową _ - powiedział prezydent.

Gospodarzem piątkowego spotkania była Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Krajeńskie, która działa na terenie 11 gmin trzech województw: pomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego z obszaru Krajny.

_ - My chcemy, aby powstawały miejsca pracy poprzez wspieranie rozwoju przedsiębiorczości, wspieranie turystyki, produktów lokalnych, aktywizowanie lokalnych społeczności i zachowywać dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego _ - powiedziała PAP kierownik biura Lokalnej Grupy Rybackiej Pojezierze Krajeńskie Joanna Myszka.

bECLXiBV

LGR Pojezierze Krajeńskie w ramach Programu Operacyjnego Ryby 2007-2013 ma do zagospodarowania 16,6 mln zł, z czego prawie 14,6 mln przeznaczone jest na projekty przygotowywane przez beneficjentów. Pieniądze są m.in. na budowanie tras rowerowych, stanic kajakowych czy zagospodarowanie plaż, ale także na wspieranie lokalnego rynku usług zwłaszcza turystycznych - tak, aby m.in. rybacy mogli znaleźć dodatkowe źródło dochodu poza swoim sektorem.

Wcześniej w piątek prezydent gościł w Chojnicach (Pomorskie), gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta, a w Charzykowach koło Chojnic podpisał dokument o skierowaniu do Sejmu projektu tzw. ustawy krajobrazowej. Na zakończenie wizyty spotka się w Wałczu z mieszkańcami miasta.

Czytaj więcej w Money.pl
Metody połowu ryb w UE bardziej ekologiczne Ekolodzy z koalicji OCEAN2012 podkreślili w oświadczeniu, że decyzja ministrów ws. reformy wspólnej polityki rybołówstwa jest krokiem w dobrym kierunku.
"Polska dostanie najwięcej, trzeba korzystać" - _ Nasz kraj dostanie najwięcej spośród wszystkich państw unijnych i trzeba z tego korzystać _ - podkreśla szef resortu rolnictwa.
Są pieniądze na walkę z bezrobociem Unijne środki na aktywizację młodych bezrobotnych mają być skierowane do regionów, gdzie bezrobocie wśród młodych przekracza 25 procent.
bECLXiCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)