Notowania

białoruś
21.12.2010 10:15

Komorowski spotkał się z Sikorskim w sprawie Białorusi

Prezydent prosił szefa MSZ o aktywne działania na forum UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

** *Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał rano w Belwederze z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim o sytuacji na Białorusi. *

Białoruska opozycja zakwestionowała wyniki niedzielnych wyborów prezydenckich, w których Alaksandr Łukaszenka zdobył niemal 80 proc. głosów. Siedmiu opozycyjnych kandydatów zatrzymano w nocy z niedzieli na poniedziałek po rozpędzeniu przez białoruską milicję wielotysięcznej manifestacji, która odbyła się po wyborach w Mińsku.

Wczoraj prezydent Komorowski zapowiedział, że będzie prosił ministra Sikorskiego _ aby zechciał tej chwili aktywnie zachęcać Unię Europejską, być może na poziomie ministrów spraw zagranicznych, do opracowania wspólnych zasad, strategii, postępowania wobec Białorusi po wyborach _.

Sikorski i szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle wydali wczoraj wspólne oświadczenie, w którym potępili przemoc na ulicach Mińska po wyborach prezydenckich na Białorusi. Zapowiedzieli w nim, że wspólnie z europejskimi partnerami ustalone zostaną teraz konsekwencje dla przyszłej polityki wobec tego kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t126882.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sa;wyroki;dla;opozycjonistow;z;minska,58,0,740922.html) Są wyroki dla opozycjonistów z Mińska Około 600 osób zostało skazanych na kary od 5 do 15 dni więzienia - podaje policja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/14/t126990.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;gestow;za;darmo;unia;kontra;minsk,37,0,740901.html) Koniec gestów za darmo? Unia kontra Mińsk Szef europarlamentu Jerzy Buzek nie wyklucza zdecydowanych działań
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz