Notowania

bronisław komorowski
30.07.2010 12:24

Komorowski z pierwszą wizytą poleci do trzech stolic

We wrześniu prezydent ma odwiedzić Brukselę, Paryż i Berlin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na początku września prezydent ma odwiedzić Brukselę, Paryż i Berlin - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. W grę wchodzą dwa terminy: 1-3 lub 7-9 września.

Według pierwszego scenariusza - wynika z informacji PAP - Bronisław Komorowski 1 września weźmie udział w uroczystościach rocznicowych na Westerplatte związanych z wybuchem II wojny światowej, stamtąd miałby udać się bezpośrednio do Brukseli, a następnie w kolejnych dniach do Paryża i Berlina.

Możliwe jest też jednak, że nie uda się zrealizować tych planów i wizyta Komorowskiego odbędzie się w późniejszym terminie: 7-9 września. Według źródeł z kierownictwa MSZ, wszystko zależy od zgrania kalendarza prezydenta Komorowskiego z kalendarzami przywódców UE oraz Francji i Niemiec.

Komorowski już po wyborach prezydenckich zapowiadał, że jako prezydent z pierwszą wizytą chciałby się udać do Brukseli oraz do stolic Francji i Niemiec. Jak mówił, Bruksela to _ niepisana, nieformalna stolica integrującej się Europy, Unii Europejskiej _. _ Wydaje mi się, że w ramach tej samej wizyty powinno mieć miejsce odwiedzenie Paryża i Berlina, by podkreślić rolę Trójkąta Weimarskiego, współpracy na tej głównej osi europejskiej, bo to oznacza zwiększenie szans Polski na odgrywanie istotnej roli w UE jako całości _ - powiedział prezydent-elekt.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )**
* **[ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ ) **
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz