Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Komunikacja miejska w Białymstoku będzie darmowa

0
Podziel się:

1 listopada w Białymstoku będzie można za darmo jeździć wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej - poinformowały władze miasta.

Komunikacja miejska w Białymstoku będzie darmowa
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEEkAXOZ

To udogodnienie dla mieszkańców chcących dojechać do cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych.

Wiceprezydent Adam Poliński powiedział, że może dzięki zaoszczędzeniu na biletach, ktoś kupi dodatkowe znicze i postawi je na cmentarzu na zapomnianych grobach lub na grobach bohaterów. Takie udogodnienie w postaci bezpłatnej komunikacji Białystok wprowadza po raz pierwszy.

Obok regularnych linii, 1 listopada będzie jeździć po mieście siedem specjalnych linii autobusowych. Są zaplanowane tak, by objąć jak największy obszar miasta. Mają kursować co 10-20 minut tak, by maksymalnie ułatwić mieszkańcom dojazd do cmentarzy.

bEEkAXPb

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski oraz dyrekcja Białostockiej Komunikacji Miejskiej zachęcają wszystkich białostoczan do poruszania się po mieście 1 listopada i w kolejne dni w okolicach święta Wszystkich Świętych autobusem. Specjalne linie do cmentarzy - ale już tylko dwie - będą także kursować w mieście 2 i 3 listopada.

W okolicach trzech położonych niedaleko siebie cmentarzy w mieście: prawosławnego, miejskiego i farnego obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. W te okolice będzie można wjechać ulicą Raginisa, potem jechać dalej ulicą Kolbego, a w stronę centrum miasta powrót będzie się odbywać ulicą Wysockiego.

Ruch będą regulować tymczasowe znaki drogowe. Wszystkie szczegółowe rozwiązania komunikacyjne na dni od 1-3 listopada mieszkańcy mogą zobaczyć na stronie internetowej Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEkAXPh
bEEkAXPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)