Notowania

wiadomości
11.07.2011 12:48

Kondolencje marszałka Senatu po zatonięciu statku "Bułgaria"

Z głębokim smutkiem i bólem przyjąłem wiadomość o tragicznej w skutkach katastrofie statku pasażerskiego "Bułgaria" - napisał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz w poniedziałkowej depeszy kondolencyjnej do wiceszefa rosyjskiej Rady Federacji Aleksandra Torszyna.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z głębokim smutkiem i bólem przyjąłem wiadomość o tragicznej w skutkach katastrofie statku pasażerskiego "Bułgaria" - napisał marszałek Senatu Bogdan Borusewicz w poniedziałkowej depeszy kondolencyjnej do wiceszefa rosyjskiej Rady Federacji Aleksandra Torszyna. *

Na pokładzie statku "Bułgaria", który zatonął w niedzielę na Wołdze w Tatarstanie w Federacji Rosyjskiej, znajdowało się co najmniej 208 osób. Według agencji AFP, ponad 100 osób, wśród nich wiele dzieci, zginęło.

W związku z dużą liczbą ofiar śmiertelnych zatonięcia "Bułgarii" prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew ogłosił 12 lipca dniem żałoby w całym kraju.

"Wstrząśnięty tym nieszczęściem łączę się w bólu z obywatelami Federacji Rosyjskiej, rodzinami i najbliższymi tragicznie zmarłych oraz wszystkimi poszkodowanymi w wyniku tej tragedii" - napisał w poniedziałek Borusewicz do pierwszego zastępcy przewodniczącego Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego.

"W imieniu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej i własnym przekazuję na Pana ręce kondolencje i wyrazy szczerego współczucia" - podkreślił marszałek Senatu. (PAP)

hgt/ son/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz