Notowania

wiadomości
11.07.2011 18:34

Kondolencje prezydenta Komorowskiego po zatonięciu statku "Bułgaria"

Najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia - przekazał prezydent Bronisław Komorowski prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku "Bułgaria"

Podziel się
Dodaj komentarz

Najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia - przekazał prezydent Bronisław Komorowski prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi w związku z zatonięciem statku "Bułgaria"

"Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznym w skutkach zatonięciu na Wołdze statku +Bułgaria+. W imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, przekazuję Panu, Panie Prezydencie, oraz obywatelom Federacji Rosyjskiej najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Łączymy się w żałobie z rodzinami i bliskimi ofiar, życząc poszkodowanym w wypadku szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał Komorowski.

Rosyjski minister ds. nadzwyczajnych Siergiej Szojgu poinformował w poniedziałek, że co najmniej 208 osób znajdowało się na pokładzie statku "Bułgaria", który zatonął w niedzielę na Wołdze w Tatarstanie w Federacji Rosyjskiej. Prokurator ds. transportu Siergiej Biełow stwierdził z kolei, że "Bułgaria" nie miała licencji na transport pasażerów.

Szojgu zaznaczył na spotkaniu z Miedwiediewem, że statek był przeciążony. Niezależnie od braku licencji, statek był przeznaczony do przewozu najwyżej 120 osób.

Ok. 80 osób udało się uratować, jak dotąd wyłowiono ciała 41 pasażerów. "Niestety po dokonaniu oględzin statku można powiedzieć, że praktycznie nie ma nadziei na znalezienie żywych ludzi" - dodał Szojgu. Miedwiediew ogłosił wtorek dniem żałoby w całym kraju w związku z dużą liczbą ofiar śmiertelnych tej katastrofy. Zlecił też skontrolowanie wszystkich jednostek wodnego transportu pasażerskiego.

"Bułgaria" to dwupokładowy statek motorowy zbudowany w roku 1955 w Czechosłowacji. Ta wycieczkowa jednostka wracała do stolicy regionu, Kazania, gdy zatonęła w głębokiej na 20 metrów wodzie w odległości ok. 3 km od brzegu. Wycieczki po Wołdze są bardzo popularne wśród Rosjan i zagranicznych turystów.(PAP)

mok/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz