Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kondolencje Tuska dla Putina po tragedii kolejowej w Rosji

0
Podziel się:

Premier Donald Tusk przesłał w sobotę kondolencje rosyjskiemu szefowi rządu
Władimirowi Putinowi w związku z tragedią kolejową w Rosji, w której 39 osób zginęło, a blisko sto
odniosło obrażenia.

bELsOwCt

*Premier Donald Tusk przesłał w sobotę kondolencje rosyjskiemu szefowi rządu Władimirowi Putinowi w związku z tragedią kolejową w Rosji, w której 39 osób zginęło, a blisko sto odniosło obrażenia. *

"Wstrząśnięty wiadomością o tragicznej w skutkach katastrofie kolejowej na trasie Moskwa-Sankt Petersburg, w imieniu własnym i Rządu RP, pragnę przekazać na ręce Pana Premiera szczere wyrazy współczucia w związku ze śmiercią obywateli Federacji Rosyjskiej - pasażerów +Newskiego Ekspresu+" - napisał polski premier w depeszy kondolencyjnej do szefa rządu Rosji.

Tusk podkreślił, że wraz z członkami swojego rządu łączy się "w bólu z rodzinami i bliskimi ofiar", natomiast "rannym w wyniku tego wypadku życzy jak najszybszego powrotu do zdrowia".

bELsOwCv

Odpowiedzialność za zamach terrorystyczny na pociąg pasażerski "Newskij Ekspress", do którego doszło w piątek wieczorem, wzięła na siebie neonazistowska organizacja Autonomiczna Grupa Bojowa Combat 18.

Rzeczniczka Prokuratury Generalnej Rosji Marina Gridniewa poinformowała w sobotę, że w związku z piątkową katastrofą wszczęto śledztwo w sprawie aktu terrorystycznego oraz nielegalnego obrotu ładunkami i materiałami wybuchowymi.

Powołując się na źródła w organach ochrony prawa, rosyjskie media podawały wcześniej, że pod jednym z torów natrafiono na lej o średnicy około metra. Niektórzy świadkowie mówili, że bezpośrednio przed wykolejeniem się pociągu słyszeli wybuch. (PAP)

eaw/ malk/

bELsOwCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)