Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konferencja naukowa poświęcona postaci Miłosza

0
Podziel się

"Spotkanie z człowiekiem - Czesław Miłosz" pod takim tytułem w Muzeum
Etnografii Wileńszczyzny w Niemenczynie nieopodal Wilna rozpoczęła się w czwartek międzynarodowa
konferencja z udziałem pracowników naukowych z Polski i Litwy.

bEiOYUCt

"Spotkanie z człowiekiem - Czesław Miłosz" pod takim tytułem w Muzeum Etnografii Wileńszczyzny w Niemenczynie nieopodal Wilna rozpoczęła się w czwartek międzynarodowa konferencja z udziałem pracowników naukowych z Polski i Litwy.

"Inspiracją do tej konferencji jest wielokulturowość Wileńszczyzny i postaci Miłosza" - powiedział PAP jej inicjator i pomysłodawca dr Grzegorz Dąbrowski z Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przypomniał, że "Wileńszczyzna jest tworem wielonarodowym, wieloetnicznym, wielojęzycznym, wieloreligijnym". "Również postać Czesława Miłosza, który był związany przez lata szkolne i wczesnej pracy z Wilnem i Wileńszczyzną, oraz jego twórczość mają wiele odniesień do kultury pogranicza" - ocenił.

bEiOYUCv

"Tematem przewodnim konferencji jest istota pogranicza, złożoność postaci poety, spotkanie z człowiekiem, który jest ważny bez względu na etykietę narodowo-etniczną, na język, którym się posługuje na co dzień" - mówił Dąbrowski.

Dwudniowe spotkanie naukowców jest spotkaniem interdyscyplinarnym. Biorą w nim udział poloniści, językoznawcy, antropolodzy kultury, historycy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Pomorskiej w Słupsku i Uniwersytetu Pedagogicznego w Wilnie.(PAP)

aki/ hes/

bEiOYUCW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)