Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kongres Kobiet popiera prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się

Rada Programowa Kongresu Kobiet wyraziła poparcie dla prezydent Warszawy
Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Uważamy, że referendum (...) na rok przed wyborami samorządowymi jest
elementem politycznej gry" - napisały w oświadczeniu przedstawicielki Kongresu Kobiet.

bErtmQRh

Rada Programowa Kongresu Kobiet wyraziła poparcie dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Uważamy, że referendum (...) na rok przed wyborami samorządowymi jest elementem politycznej gry" - napisały w oświadczeniu przedstawicielki Kongresu Kobiet.

"Wyrażamy poparcie dla Hanny Gronkiewicz-Waltz jako Prezydentki Warszawy obecnej kadencji. Uważamy, że referendum, którego wyłącznym celem jest odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska na rok przed wyborami samorządowymi, jest elementem politycznej gry, w której stawką są partyjne i osobiste ambicje kilku polityków, a nie dobro miasta i jego mieszkanek i mieszkańców" - napisały przedstawicielki Kongresu Kobiet w oświadczeniu przekazanym PAP w piątek.

Pod oświadczeniem podpisało się 35 przedstawicielek Rady Programowej Kongresu Kobiet, m.in. Danuta Huebner, Wanda Nowicka, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Olga Lipińska, Lena Kolarska-Bobińska, Barbara Labuda.

bErtmQRj

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się w najbliższą niedzielę, będzie ważne, jeśli do urn wyborczych pójdzie 3/5 wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta Warszawy w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Gdyby niedzielne głosowanie okazało się prawnie wiążące, prezydent zostanie pozbawiona stanowiska, jeśli za jej odwołaniem opowie się większość głosujących. (PAP)

kos/ mag/

bErtmQRK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)