Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec płatnych spotów partii w radiu i TV

0
Podziel się:

Można będzie publikować płatne ogłoszenia w prasie i w internecie.

Koniec płatnych spotów partii w radiu i TV
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bEUgjQkB

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację kodeksu wyborczego, która zakazuje komitetom wyborczym umieszczenia płatnych spotów wyborczych w radiu i telewizji - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Nowela, nad którą wczoraj parlament zakończył prace, dopuszcza jednak publikowanie płatnych ogłoszeń wyborczych w prasie i w internecie.

Pierwotny projekt noweli autorstwa klubu PJN zakładał zakaz publikacji płatnych ogłoszeń i audycji wyborczych we wszystkich środkach masowego przekazu, jednak Sejm opowiedział się za poprawkami zaproponowanymi przez klub PO, by partie mogły publikować płatne ogłoszenia w prasie i w internecie.

bEUgjQkD

Nowelę krytykuje PiS, który - jak dowiedziała się PAP od polityków tej partii - zamierza zwrócić się w tej sprawie m.in. do OBWE i Rady Europy. Szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński uważa, że nowelizacja kodeksu wyborczego narusza wolność swobodnego wyrażenia opinii przez obywateli.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/255/t130303.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fundacje;partyjne;poprawia;polityke,248,0,763640.html) Fundacje partyjne poprawią politykę? Przeznaczenia 25 proc. subwencji na fundacje broni PO. Przeciw jest PSL.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t90491.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wkrotce;koniec;platnych;reklam;wyborczych,167,0,762535.html) Wkrótce koniec płatnych reklam wyborczych? Projekt musi być uchwalony na najbliższym posiedzeniu Sejmu - mówi Jarosław Gowin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t86442.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/30;mln;zl;na;kulture;zamiast;dla;partii,248,0,747768.html) 30 mln zł na kulturę. Zamiast dla partii Minister Zdrojewski chce przekazać dodatkowe środki na muzea.
bEUgjQle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)