Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koniec zdjęć do filmu "Bitwa Warszawska 1920" Jerzego Hoffmana

0
Podziel się

Zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego w reż. Jerzego Hoffmana "Bitwa
Warszawska 1920", jednej z pierwszych w Europie i pierwszej w Polsce pełnometrażowej produkcji w
technologii 3D - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa filmu Anna Hoddle.

bEhXAmKt

Zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego w reż. Jerzego Hoffmana "Bitwa Warszawska 1920", jednej z pierwszych w Europie i pierwszej w Polsce pełnometrażowej produkcji w technologii 3D - poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa filmu Anna Hoddle.

W filmie występują gwiazdy kina polskiego, m.in. Daniel Olbrychski, Bogusław Linda, Adam Ferency, Wiktor Zborowski, Wojciech Pszoniak, Marian Dziędziel, Ewa Wiśniewska, Stanisława Celińska i Grażyna Szapołowska. Gościnnie rolę kozaka kreuje aktor rosyjski - Aleksander Domogarow. W filmie wystąpiło 76 aktorów oraz ponad 10 tysięcy statystów, w tym grupy rekonstrukcji historycznych.

Ekipa filmowa gościła w Modlinie, Lublinie, w Suchej koło Węgrowa, Piotrkowie Trybunalskim, Zamościu, Warszawie oraz na poligonach wojskowych w Kazuniu i Zielonce. Scenografię filmu stanowiło ponad 76 obiektów. Zdjęcia (65 dni) trwały od 29 czerwca do 30 września br.

bEhXAmKv

Zdjęcia do "Bitwy Warszawskiej 1920" zrealizowano w nowoczesnej technologii 3D. Ich autorem był operator Sławomir Idziak.

"Bitwa Warszawska 1920" jest freskiem historycznym o jednej z osiemnastu najważniejszych, zdaniem lorda D'Abernona, bitew w dziejach świata. Była jedyną od XVII wieku zwycięską bitwą stoczoną samodzielnie przez Polaków, która zadecydowała o losach wojny. Bitwa zahamowała pochód Armii Czerwonej na Europę i pozwoliła Polsce zachować na 19 lat świeżo odzyskaną niepodległość.

Zwycięstwo narodu polskiego nad Rosją Sowiecką zostało pokazane oczyma dwójki bohaterów: Oli - aktorki warszawskiego teatru rewiowego (w tej roli debiutuje na dużym ekranie Natasza Urbańska) i Jana - kawalerzysty, poety, idealisty o socjalistycznych poglądach (gra go popularny aktor Borys Szyc).

Film opowiada o miłości i burzliwych losach bohaterów, rozgrywających się na tle wojennej zawieruchy. "Bitwę Warszawską 1920" reżyseruje Jerzy Hoffman, twórca nominowany w 1975 r. do Oscara za ekranizację "Potopu" Henryka Sienkiewicza. Autorem zdjęć jest Sławomir Idziak, nominowany w 2002 r. do Oscara za zdjęcia do filmu Ridleya Scotta "Helikopter w ogniu". Budżet filmu opiewa na 27 mln zł.

bEhXAmKB

Producentem filmu jest spółka Zodiak Jerzy Hoffman Film Production.

"Bitwa Warszawska 1920" wejdzie na ekrany kin we wrześniu 2011 r. (PAP)

nno/ ls/ gma/

bEhXAmKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)