Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs edukacyjno-filmowy MHP "Rówieśnicy" przedłużony do 15 kwietnia

0
Podziel się:

Prace opisujące historię młodych ludzi walczących o niepodległość lub
biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-89 mogą wziąć udział w
konkursie Muzeum Historii Polski pt. "Rówieśnicy".

Prace opisujące historię młodych ludzi walczących o niepodległość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-89 mogą wziąć udział w konkursie Muzeum Historii Polski pt. "Rówieśnicy".

Termin nadsyłania prac na konkurs edukacyjno-filmowy "Rówieśnicy" został przedłużony do 15 kwietnia. Jest on skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Nastoletni uczestnicy muszą odnaleźć i opisać swoich rówieśników walczących o niepodległość państwa, nie zgadzających się na narzuconą rzeczywistość lub biorących udział w niezależnej działalności kulturalnej w latach 1945-1989. Na podstawie nagrodzonych prac powstaną etiudy filmowe.

Bohaterami mogą być zarówno pojedyncze osoby, jak i młodzież występująca w grupie np. klasa, grupa spontanicznie zrzeszona czy drużyna harcerska. W konkursie mogą wziąć udział zespoły maksymalnie 3-osobowe koordynowane przez opiekuna (nauczyciela, drużynowego lub inną pełnoletnią osobę).

Zespoły zgłaszają chęć uczestnictwa w projekcie przesyłając do organizatora (mailem, faksem lub pocztą) wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.edukacja.muzhp.pl.

Projekt składa się z trzech etapów. Podczas pierwszego, trwającego do maja br., uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać pracę o wybranym bohaterze i przeprowadzić akcję promującą tę postać w swoim środowisku lokalnym.

Drugi etap to warsztaty filmowe realizowane we współpracy z Łódzką Szkołą Filmową, na które zostają zaproszeni laureaci I etapu, autorzy sześciu najlepszych projektów. Efektem warsztatów ma być etiuda filmowa związana z bohaterem pracy konkursowej, która powstanie w okresie od czerwca do października. Etap trzeci stanowi pokaz etiud i finał projektu planowany na listopad br.

Patronat honorowy nad konkursem objęli minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski oraz minister edukacji narodowej Katarzyna Hall.

Patronem medialnym wydarzenia jest m.in. Polska Agencja Prasowa. (PAP)

akn/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)