Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mikroprzedsiębiorcy
18.09.2012 14:50

Konkurs Mikroprzedsiębiorca Roku. Wygrali wydawcy artystycznych książek

Kapituła zdecydowała, że zwycięzcą zostaną właściciele wydawnictwa artystycznego Urszula Kurtiak oraz Edward Ley. Nagroda to 40 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(boltron-/CC/Flickr)

Właściciele wydawnictwa artystycznego Kurtiak i Ley z Koszalina zwyciężyli w VIII edycji konkursu _ Mikroprzedsiębiorca Roku _ i otrzymali nagrodę główną - 40 tys. zł. Kapituła konkursu przyznała również w trzech kategoriach wyróżnienia po 15 tys. zł.

Konkurs _ Mikroprzedsiębiorca Roku _ jest organizowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy od ośmiu lat. W bieżącym roku, po przeanalizowaniu 215 zgłoszeń kapituła zdecydowała, że zwycięzcą zostaną właściciele wydawnictwa artystycznego Urszula Kurtiak oraz Edward Ley.

_ - Tegoroczni laureaci prowadzą z sukcesem działalność w różnych branżach: edukacyjnej, biotechnologicznej, a także - jak zwycięzcy - w dziedzinie introligatorstwa artystycznego. Do grona tegorocznych edycji dołączyli ci, co potrafią m.in. przekuć pasję w pieniądze, czy też wspierać lokalną społeczność _ - powiedział we wtorek prezes Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy Krzysztof Kaczmar podczas uroczystości wręczenia nagród zorganizowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Podkreślił, że mikroprzedsiębiorstwa są _ siłą napędową _ polskiej gospodarki, zapewniają pracę blisko 3,5 mln osobom. _ Poprzez m.in. ten konkurs chcemy wspierać i promować najciekawsze pomysły na własny biznes _ - dodał.

Wydawnictwo Kurtiak i Ley od ponad 20 lat wydaje książki kolekcjonerskie dla bibliofili. Są one m.in. drukowane w limitowanych nakładach na zdobionych papierach, w różnych językach świata. Książki wydawnictwa były zamawiane m.in. przez Kancelarię Prezydenta i Premiera RP, a także głowy wielu państw.

Wyróżnienia w trzech kategoriach tegorocznej edycji konkursu otrzymali: w kategorii Senior - I Niepubliczne Przedszkole Lingwistyczne _ Oxford for Kids _ Katarzyna Podsiadlik z miejscowości Konopiska: w kategorii Start - firma Arta Tech Paweł Horbaczewski z Wrocławia zajmująca się dystrybucją i produkcją czytników książek elektronicznych; w kategorii Progres - firma Phage Consultants Marcin Łoś z Gdańska, oferująca doradztwo w zwalczaniu i prewencji zakażeń wirusami w procesach biotechnologicznych. Łączna pula nagród w konkursie _ Mikroprzedsiębiorca Roku 2012 _ wyniosła 85 tys. zł.

Celem konkursu jest wspieranie mikroprzedsiębiorczości, będącej jedną z podstawowych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Ideą konkursu jest nagradzanie firm osiągających sukcesy, wyróżniających się na tle konkurencji, zakorzenionych w lokalnych społecznościach oraz łączących tradycję z nowoczesnością. O tytuł _ Mikroprzedsiębiorca Roku _ mogą się ubiegać przedsiębiorcy, którzy zatrudniają mniej niż 10 pracowników, a roczny obrót lub całkowity bilans roczny ich firm nie przekracza 2 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Fundusz ING pozbył się akcji Mostostalu Płock ING Parasol FIO w wyniku sprzedaży akcji Mostostalu Płock zszedł poniżej progu 5 proc. w akcjonariacie spółki - podał Mostostal.
Rząd coraz bliżej wykonania ambitnego planu Przychody z prywatyzacji wypełniają już 70 procent planu.
Za szóstym razem fabryka sprzedana Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło 2 sierpnia z firmą Unimot Express umowę o sprzedaży 85 proc. udziałów w Wytwórni Filtrów PZL Sędziszów.
Tagi: mikroprzedsiębiorcy, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz