Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 12:39

Konkurs na pomalowanie elbląskiego dworca - ma być awangardowo

Władze Elbląga ogłosiły konkurs dla mieszkańców miasta na pomalowanie ścian i sufitu dworca PKP. Projekt ma zamienić dworzec w "komfortową przestrzeń dla podróżnych".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Władze Elbląga ogłosiły konkurs dla mieszkańców miasta na pomalowanie ścian i sufitu dworca PKP. Projekt ma zamienić dworzec w "komfortową przestrzeń dla podróżnych". *

Władze Elbląga chcą, by wzór zaproponowany w zwycięskiej pracy konkursowej został umieszczony - w formie fototapety - na suficie i ścianach dworca PKP. W regulaminie otwartego konkursu, który właśnie ogłosiło miasto, czytamy, że "konkurs ma na celu nadanie wnętrzu dworca PKP wyjątkowego charakteru z wykorzystaniem oryginalnej awangardowej architektury, która stworzy komfortową przestrzeń dla podróżnych".

Rzeczniczka elbląskiego magistratu Anna Kleina poinformowała PAP, że zwycięski projekt zostanie nagrodzony kwotą 2 tys. zł.

"Pierwotnie projekt pomalowania dworca miało przygotować Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, ale uznaliśmy, że wszyscy zainteresowani elblążanie mogą przedstawić swoje propozycje, bo w mieście nie brak jest uzdolnionych osób" - napisała Kleina w komunikacie przesłanym PAP.

Projekty pomalowania elbląskiego dworca można nadsyłać do połowy lipca, efekt konkursu ma być widoczny już w sierpniu. (PAP)

jwo/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz