Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konkurs propagujący informatykę wśród uczennic

0
Podziel się:

Uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać się do udziału w 12.
edycjiogólnopolskiego programu edukacyjnego "Diversity" (Różnorodność), którego głównym celem jest
zachęcenie młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, do wyboru kierunków studiów związanych z informatyką.

Uczniowie szkół średnich mogą zgłaszać się do udziału w 12. edycjiogólnopolskiego programu edukacyjnego "Diversity" (Różnorodność), którego głównym celem jest zachęcenie młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, do wyboru kierunków studiów związanych z informatyką.

Głównym założeniem programu jest zmiana stereotypowego postrzegania inżyniera, jako zawodu wyłącznie dla mężczyzn. Organizatorem przedsięwzięcia jest polski oddział koncernu telekomunikacyjnego Motorola Solutions.

W konkursie mogą uczestniczyć czteroosobowe zespoły, złożone przynajmniej w połowie z dziewcząt. Zgłoszenia są przyjmowane do 14. lutego na stronie www.diversity.pl.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu Diversity są walki robotów mobilnych Minisumo. Zadaniem zespołów będzie samodzielne zaprogramowanie i przygotowania takiego robota do walk.

Spośród wszystkich zgłoszeń eksperci-informatycy Motorola Solutions, ocenią i wybiorą finalistów - szesnaście zespołów, które najlepiej zaprogramują algorytmy.

Zespoły otrzymają roboty bez oprogramowania i przez miesiąc muszą je przygotować do wielkiego finału. Podczas ceremonii zakończenia, która odbędzie się w czerwcu w Krakowie, odbędą się walki robotów, a każdy zespół zaprezentuje krótki film o pracach przygotowawczych.

"Praca zespołowa, w tym wypadku chłopaków i dziewczyn, pokazuje jak można przełamywać stereotypy dotyczące zawodu informatyka, z których wynika iż jest to zawód typowo +męski+" - ocenił Jacek Drabik, dyrektor Motorola Solutions Polska.

W jedenastu zorganizowanych do tej pory edycjach konkursu Diversity wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników z ponad tysiąca szkół z całej Polski. Programowanie robotów było tematem konkursu po raz pierwszy w 2012 r., wcześniej uczniowie tworzyli strony internetowe. (PAP)

rgr/ ls/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)