Notowania

sąd
22.07.2009 18:42

Konopie indyjskie... przed gdańskim sądem

Policja podejrzewa, że w klombach z kwiatami na wprost wejścia do budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku, w centrum miasta, wyrosły wysokie na ok. pół metra konopie indyjskie. Za uprawę i posiadanie tej rośliny grozi do dwóch lat więzienia.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policja podejrzewa, że w klombach z kwiatami na wprost wejścia do budynku Sądu Okręgowego w Gdańsku, w centrum miasta, wyrosły wysokie na ok. pół metra konopie indyjskie. Za uprawę i posiadanie tej rośliny grozi do dwóch lat więzienia. *

"Prawdopodobnie są to konopie indyjskie. W ramach prowadzonego dochodzenia roślina musi trafić jeszcze do ekspertyzy, która ostatecznie potwierdzi, czy mamy do czynienia z marihuaną" - powiedziała w środę PAP rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Michalewska.

Tajemniczą roślinę sprawdził funkcjonariusz zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i stwierdził, że wygląda ona identycznie jak konopie. Wysokie na ok. pół metra rośliny wsparte były na bambusowych tyczkach.

Policja przesłuchała pracownicę Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, która zajmuje się pielęgnacją zieleni przed gdańskim sądem. Kobieta zaprzeczyła, aby wysiewała cokolwiek innego poza kwiatami. Policjanci usunęli z kwietnika podejrzane rośliny. Teraz jej wysuszone części będą badane w laboratorium. (PAP)

rop/ wkr/ jbr/

Tagi: sąd, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz