Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontenery mieszkalne od Białegostoku dla powodzian w Bogatyni

0
Podziel się:

Białostockie spółki komunalne pomogą mieszkańcom Bogatyni dotkniętym przez
powódź. W uzgodnieniu z władzami tego miasta trafi tam pięć kontenerów mieszkalnych dla rodzin,
które straciły domy. Za roczną dzierżawę tych obiektów zapłacą spółki z Białegostoku.

bECuUiSZ

Białostockie spółki komunalne pomogą mieszkańcom Bogatyni dotkniętym przez powódź. W uzgodnieniu z władzami tego miasta trafi tam pięć kontenerów mieszkalnych dla rodzin, które straciły domy. Za roczną dzierżawę tych obiektów zapłacą spółki z Białegostoku.

Jak poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, miasto chciało pomóc poszkodowanym przez ubiegłotygodniową powódź mieszkańcom Bogatyni.

Ponieważ pomoc finansowa z budżetu wiązałaby się z koniecznością zwoływania sesji Rady Miejskiej i nowelizowania budżetu, aby przyspieszyć pomoc, prezydent zwrócił się do białostockich spółek komunalnych, by to one wzięły na siebie finansowy ciężar pomocy powodzianom.

bECuUiTb

Truskolaski mówił, że chodzi o pomoc tym rodzinom, które zostały bez dachu nad głową. "Chcemy z jednej strony pomóc, z drugiej - zachęcić inne samorządy do tego, żeby ulżyły samorządowi Bogatyni, bo na pewno sam nie sprosta" - dodał prezydent Białegostoku.

Kontenerowe zestawy są przeznaczone do zamieszkania przez 3-7 osób. Jak mówił Truskolaski, pokazując też dziennikarzom prospekty, można w nich mieszkać przez cały rok, wyposażone w podstawowe sprzęty, meble, mają węzeł sanitarny.

Białostockie spółki komunalne: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, spółka Lech, Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Wodociągi Białostockie sfinansują roczną dzierżawę pięciu takich zestawów. Szacuje się, że będzie to koszt w sumie ok. 200-250 tys. zł z ich budżetów.

"Bogatynia jest daleko od nas, ale takie nieszczęście powinno poruszać serce i nie tylko" - dodał Truskolaski.

bECuUiTh

Po czerwcowej powodzi władze Białegostoku zaproponowały pomoc w odbudowie jednej ze szkół podstawowych w Sandomierzu, deklarując na ten cel milion złotych. Stosowną uchwałę przyjęli wówczas radni. Odbudowa trwa, pieniądze są przekazywane na podstawie przekazywanych rachunków. (PAP)

rof/ bno/ bk/

bECuUiTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)