Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kontrola NIK w Polskim Radiu

0
Podziel się

Jednym z powodów kontroli ma być zła sytuacja finansowa rozgłośni regionalnych.

Kontrola NIK w Polskim Radiu
(Tsian/Dreamstime.com)
bEgWMWbV

Kontrolerzy NIK rozpoczęli przed południem kontrolę w Polskim Radiu - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa. Kontrola dotyczy realizacji misji publicznej, polityki kadrowej i zarządzania finansami. Obejmuje okres od 2007 do 2009 r.

Kontrola ma charakter doraźny i prawdopodobnie została wszczęta m.in. po pojawiających się informacjach o polityce kadrowej i trudnej sytuacji finansowej Polskiego Radia.

Równocześnie NIK zakończyła kontrolę rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. _ - Wyniki są niepokojące. Ich sytuacje finansowa jest bardzo trudna _ - powiedział informator PAP. Raport z kontroli rozgłośni regionalnych wkrótce ma trafić do Sejmu.

bEgWMWbX

Pytany o to rzecznik NIK Paweł Biedziak, potwierdził jedynie informacje o obu kontrolach. Dodał, że o ich wynikach Najwyższa Izba Kontroli będzie informować dopiero gdy zostaną one zakończone, a raporty pokontrolne przesłane będą do Sejmu - do czego zobowiązuje NIK ustawa.

Spółka boryka się w ostatnich latach z trudną sytuacją finansową, która - jak mówią jej przedstawiciele - spowodowana jest głównie znacznym spadkiem wpływów z abonamentu.

bEgWMWcy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)