Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz: Będę walczyła o cotygodniowe posiedzenia Sejmu

0
Podziel się

- Będą się o nie biła i będą o to walczyła, bo uważam, że to jest słuszne - powiedziała marszałek Sejmu.

Kopacz: Będę walczyła o cotygodniowe posiedzenia Sejmu
(Reporter Poland)
bErwSmut

Marszałek Ewa Kopacz zapowiedziała, że w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Prezydium Sejmu będzie przekonywała do zmian w regulaminie tak, aby posiedzenia Sejmu mogły odbywać się co tydzień, a nie jak obecnie co dwa tygodnie. _ Będę się o nie biła i walczyła _ - oświadczyła.

Pomysł marszałek Kopacz ma związek z niedawną debatą nad wnioskiem PiS o odwołanie ministra rolnictwa i rozwoju wsi Stanisława Kalemby, podczas której Krzysztof Jurgiel (PiS) przez 6 godzin przedstawiał uzasadnienie wniosku. Po debacie kontynuowano rozpatrywanie kolejnych punktów porządku dziennego, obrady Sejmu przerwano o godz. 2.30 nad ranem.

Kopacz nie wykluczyła wtedy, że jeśli jest potrzeba tak długich, 6- czy 7-godzinnych wystąpień, jak Jurgiela, posiedzenia Sejmu mogłyby odbywać się co tydzień.

bErwSmuv

_ Przed następnym posiedzeniu Prezydium Sejmu, a myślę, że będzie się to działo w przyszłym tygodniu, czyli w tygodniu niesejmowym, obiecaliśmy sobie w gronie prezydiantów omówić wszystkie sprawy, które w odczuciu Prezydium powinny się znaleźć w zmianach regulaminu Sejmu _ - powiedziała we wtorek Kopacz.

Jak podkreśliła, po tym spotkaniu poprosi prawników sejmowych o złożenie stosownych projektów zmian w regulaminie Sejmu, uwzględniającą wprowadzenie cotygodniowych posiedzeń.

_ - Będą się o nie biła i będą o to walczyła, bo uważam, że to jest słuszne _ - powiedziała marszałek Sejmu.

Jak przyznała, zdaje sobie sprawię, że w ten sposób nie zyska sympatii posłów, ale - zaznaczyła - dla tych, którzy oceniają pracę Sejmu będzie to zdecydowana korzyść, ze względu na obecność posłów na posiedzeniu i _ wreszcie _ przygotowanie merytoryczne posłów do debat.

bErwSmuB

Czytaj więcej w Money.pl

bErwSmuW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)