Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
protest pielęgniarek
25.03.2011 13:53

Kopacz pisze do pielęgniarek: Czujcie się bezpieczne

- Nikt nie może zmusić was, wbrew waszej woli do zmiany umowy o pracę i przejście na kontrakt - zapewnia minister zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Czujcie się bezpieczne, nikt nie może zmusić was, wbrew waszej woli do zmiany umowy o pracę i przejście na kontrakt, będziemy tego bacznie pilnować - zapewnia minister zdrowia Ewa Kopacz w liście do pielęgniarek i położnych.

Minister - zwracając się do pielęgniarek i położnych _ nie tylko jako minister zdrowia, ale także jako lekarz, Wasza koleżanka _, deklaruje też, że resort będzie zapobiegać _ ewentualnemu wymuszaniu zmiany formy zatrudnienia pielęgniarek na umowy cywilnoprawne _, ale też, że będzie się przeciwstawiać zmuszaniu pielęgniarki lub położnej _ pracującej z własnej woli i własnego wyboru na kontrakcie, aby poddała się reżimowi umowy o pracę _.

_ W służbie polskiemu pacjentowi nie może być podziału na pielęgniarki lepsze lub gorsze ze względu na formę zatrudnienia. Jesteście potrzebne przy łóżkach chorych. Brakuje Was tam _ - tym apelem Kopacz kończy swój list.

Dziś jest dziewiąty dzień protestu pielęgniarek z OZZPiP na sejmowej galerii; pięć z nich piąty dzień kontynuuje protest głodowy. Domagają się wprowadzenia zakazu zatrudniania pielęgniarek na podstawie kontraktów w szpitalach.

OZZPiP uważa, że zatrudnienie na kontraktach to więcej godzin pracy, co może obniżyć jakość świadczeń zdrowotnych. Pielęgniarki obawiają się, że szukając oszczędności, dyrektorzy szpitali będą wymuszać taką formę zatrudnienia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/78/t135758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/niech;pielegniarki;same;sie;dogadaja,36,0,797732.html) "Niech pielęgniarki same się dogadają" Minister Kopacz zaproponowała spotkanie wszystkich sióstr, także zwolenniczek kontraktów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/68/t135492.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pielegniarki;kazda;okupacja;jest;trudna,34,0,796962.html) Pielęgniarki: Każda okupacja jest trudna Protestujące pielęgniarki spotkały się z minister zdrowia Ewą Kopacz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t135505.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/ozzpip;pielegniarki;zostaja;w;sejmie,10,0,796682.html) OZZPiP: Pielęgniarki zostają w Sejmie Protestują przeciwko zapisowi z ustawy o działalności leczniczej, który umożliwia ich zatrudnianie w szpitalach na podstawie kontraktów.
Tagi: protest pielęgniarek, kopacz, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz