Notowania

a(h1n1)
09.12.2009 12:27

Kopacz: Spada liczba zachorowań na grypę

Do tej pory w Polsce zmarło 55 osób zakażonych wirusem A(H1N1).

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała o pomad 1,5 tysiąca potwierdzonych przypadków świńskiej grypy w Polsce. *

_ - Cieszę się, że ten szczyt mamy już za sobą. Teraz będzie wolny okres opadania _ - powiedziała Ewa Kopacz.

Według minister, bardzo wnikliwe obserwacje liczby zachorowań na grypę, infekcje grypopodobne i grypę A(H1N1) pokazały, że zwykle przebieg nowej grypy nie różni się od grypy sezonowej.

_ - Dziś każdy zgon jest rejestrowany. Ale w ubiegłym roku na 550 tys. zachorowań było ponad 500 zgonów z powodu powikłań. Żal każdego człowieka, ale w wielu przypadkach od nas - i oczywiście od służby zdrowia - zależy, jak z tego wyjdziemy _ - powiedziała Kopacz.

Pytana o szczepionkę przeciwko grypie A(H1N1), której Polska do tej pory nie kupiła, odparła: _ - Proszę pamiętać, że jeśli firma nie bierze odpowiedzialności za produkt, to tak, jakby ktoś, kto produkuje chleb czy bułkę powiedział: zjedz sobie tę bułkę, ale jak ci się coś stanie, to będzie to twoja wina, bo sam ją kupiłeś _.

W pierwszym tygodniu grudnia Państwowy Zakład Higieny zarejestrował 96 tys. przypadków zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań. Średnia zapadalność na tę chorobę wyniosła w tym czasie 36,04 na 100 tys. osób. Dla porównania, w ostatnim tygodniu listopada odnotowano prawie 134 tys. zachorowań, a średnia zapadalność wyniosła 43,91 na 100 tys. osób.

Do tej pory na terenie Polski laboratoryjnie potwierdzono 1520 przypadków zakażenia wirusem A(H1N1), 55 osób zakażonych tym wirusem zmarło.

Tagi: a(h1n1), wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz