Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz: z budżetu Kancelarii Sejmu pieniądze dla klubów na prawników

0
Podziel się

Każdy klub parlamentarny ma otrzymać 10 tys. złotych z budżetu Kancelarii
Sejmu na zatrudnienie prawnika. By zgłaszane projekty były jak najlepszej jakości - podkreśliła
marszałek Ewa Kopacz.

bDKyCFNh

*Każdy klub parlamentarny ma otrzymać 10 tys. złotych z budżetu Kancelarii Sejmu na zatrudnienie prawnika. By zgłaszane projekty były jak najlepszej jakości - podkreśliła marszałek Ewa Kopacz. *

"By prawo było jak najlepszej jakości zaproponowałam na posiedzeniu Prezydium Sejmu i Konwentu Seniorów, by przekazać klubom środki na zatrudnienie prawników, którzy będą czuwać na poprawnością projektów, jeszcze przez złożeniem ich. 10 tys. złotych na jeden etat prawniczy. W ramach tego limitu można zatrudnić na część etatu więcej niż jednego prawnika" - powiedziała Kopacz na środowym porannym briefingu w Sejmie.

Jak poinformowała, większe kluby - PO i PiS - otrzymają po 20 tys. złotych, na dwa etaty dla prawników, klub Ruchu Palikota - na 1,5 etatu, a pozostałe kluby - na jeden etat dla prawnika. Środki mają pochodzić z budżetu Kancelarii Sejmu.

bDKyCFNj

Kopacz pytana o prace Sejmu w ciągu 100 pierwszych dni VII kadencji, powiedziała, że z faktu, iż jak na razie Sejm przyjął 13 ustaw "nie robiłaby zarzutu". "Chciałabym, aby prawo miało odpowiednią jakość" - podkreśliła marszałek.

Jak zapewniła, Sejm pracuje "nad wszystkim co wpływa do laski marszałkowskiej". Zapowiedziała też spotkanie z przewodniczącymi komisji sejmowych. "Komisje będą pracować również w tzw. tygodnie niesejmowe. Spotkam się z przewodniczącymi komisji w sprawie planów prac komisji, jak dysponować salami, by pracę zorganizować płynnie" - dodała Kopacz. (PAP)

ajg/ par/ jbr/

bDKyCFNK
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)