Notowania

terroryzm w Niemczech
22.11.2010 12:15

Kopuła Reichstagu zamknięta. Ochrona wzmocniona

W budynku mieści się siedziba Bundestagu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W związku z zagrożeniem terrorystycznym zamknięto w poniedziałek dla zwiedzających kopułę i taras widokowy Reichstagu w Berlinie - poinformował przedstawiciel niemieckiego parlamentu. W budynku mieści się siedziba pierwszej izby parlamentu, Bundestagu.

Z kopuły, należącej do głównych atrakcji turystycznych Berlina, zwiedzający podziwiają panoramę miasta._ - W ramach zaostrzonych środków bezpieczeństwa wynikających z zagrożenia terrorystycznego od poniedziałku kopułę i taras mogą zwiedzać jedynie grupy turystów, które wcześniej uzyskają pozwolenie _ - powiedział agencji EFE rzecznik Bundestagu.

O zaostrzonych środkach bezpieczeństwa w budynku poinformował także senator ds. wewnętrznych Berlina Ehrhart Koerting. Powiedział, że wokół budynku ustawiono barierki, a na terenie Reichstagu rozmieszczono dodatkowo 60 policjantów.

Niemcy zwiększają zabezpieczenia przeciw terorrystom:

[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t116666.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;w;strachu;reichstag;na;celowniku,175,0,714159.html) Niemcy w strachu. Reichstag na celowniku?

Powołując się na informacje niemieckich służb, tygodnik _ Der Spiegel _ poinformował w sobotę, że islamscy ekstremiści z Al-Kaidy i powiązanych z nią grup planują zamach na budynek Reichstagu. Według tygodnika, domniemani terroryści mieli już dotrzeć do stolicy Niemiec.

W związku ze zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w środę Niemcy zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Na lotniskach i dworcach wprowadzono wzmożone kontrole policyjne.

Czytaj w Money.pl

Tagi: terroryzm w Niemczech, niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz