Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Płd.: Władze apelują o oszczędzanie energii elektrycznej

0
Podziel się

Nie używać klimatyzacji, unikać windy na rzecz schodów i zrezygnować z
chłodzenia wody w dystrybutorach - takie zalecenia, wydane w poniedziałek przez
południowokoreańskie ministerstwo ds. energii, obowiązywać będą w najbliższych dniach w sektorze
publicznym.

bEpENXph

Nie używać klimatyzacji, unikać windy na rzecz schodów i zrezygnować z chłodzenia wody w dystrybutorach - takie zalecenia, wydane w poniedziałek przez południowokoreańskie ministerstwo ds. energii, obowiązywać będą w najbliższych dniach w sektorze publicznym.

Powodem jest awaria dwóch elektrowni. Z powodów technicznych pracę wstrzymała elektrownia Dangjin III o mocy 500 megawatów, która nie zacznie funkcjonować wcześniej niż za tydzień. Inna siłownia w poniedziałek rano przerwała pracę na godzinę i osiągnęła dopiero połowę swojej mocy - poinformował rzecznik państwowego dystrybutora energii elektrycznej Korea Power Exchange.

Minister handlu, przemysłu i energetyki Jun Sang Dzih ostrzegł przed grożącym kryzysem energetycznym, "który może być najcięższy" w historii. Resort zaapelował, by w ciągu trzech najbliższych dni ograniczyć do minimum zużycie energii elektrycznej.

bEpENXpj

Jeśli rezerwy spadną poniżej 2 tys. megawatów automatycznie zaczyna obowiązywać alert. Administracja publiczna jest wówczas zobowiązana do ograniczenia klimatyzacji, oświetlenia i wyłączenia wszystkich urządzeń elektrycznych, które nie są niezbędne.

Alertu na razie nie ogłoszono, ale ministerstwo już zaapelowało o podjęcie kroków oszczędnościowych i określiło sytuację jako nadzwyczajną. Panujące tego lata ponadprzeciętne temperatury spowodowały podwyższone zapotrzebowanie na energię. (PAP)

ksaj/ ro/

14364622

bEpENXpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)