Notowania

wiadomości
01.01.2012 17:08

Korea Płn.: Nowy przywódca i dowódca z pierwszą inspekcją w wojsku

TASS, AP ) - Nowy przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) i zarazem nowy zwierzchnik północnokoreańskich sił zbrojnych Kim Dzong Un w pierwszym dniu Nowego Roku przeprowadził pierwszą od śmierci swego ojca inspekcję dywizji pancernej.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS, AP ) - Nowy przywódca Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej (KRLD) i zarazem nowy zwierzchnik północnokoreańskich sił zbrojnych Kim Dzong Un w pierwszym dniu Nowego Roku przeprowadził pierwszą od śmierci swego ojca inspekcję dywizji pancernej. *

Informując o odwiedzinach w dywizji, której dyslokacji nie podano, północnokoreańska agencja KCNA pisze, że Kim Dzong Un pochwalił żołnierzy za "pilne śledzenie oddziałów wroga i czujność".

Agencja poinformowała, że Kim Dzong Unowi towarzyszyli wysokiej rangi przedstawiciele władz, w tym wiceprzewodniczący wpływowej Narodowej Komisji Obrony Dzang Song Tek, który jest zarazem mężem siostry zmarłego niedawno Kim Dzong Ila.

Kim Dzong Il, ojciec nowego przywódcy, regularnie wizytował jednostki wojskowe i zakłady pracy w całym kraju. Wizyta syna w dywizji pancernej jest, jak pisze agencja Associated Press, dalszym dowodem na plany bliższego związania nowego lidera z potężną armią.

W noworocznym artykule opublikowanym w niedzielę przez trzy północnokoreańskie dzienniki podkreślono, że naród i armia "muszą się stać żywymi tarczami", aby bronić nowego przywódcy. Napisano też, że siły zbrojne powinny być wierne nowemu przywódcy nawet za cenę życia.

W sobotę północnokoreańskie media doniosły, że dzień wcześniej biuro polityczne rządzącej Partii Pracy Korei zatwierdziło zaledwie 30-letniego Kim Dzong Una na stanowisku najwyższego zwierzchnika sił zbrojnych. Było to kolejne istotne wydarzenie w procesie przejmowania przez niego władzy po ojcu, który - jak podaje się oficjalnie - zmarł 17 grudnia na atak serca.(PAP)

mmp/ kar/

10500574 10500569 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz