Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Północna zachęca do ewakuacji ambasad

0
Podziel się

Północnokoreańskie władze stwierdziły, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu.

Korea Północna zachęca do ewakuacji ambasad
(U.S. Department of State/PD/wikimedia)
bDAjwpvp

Brytyjski minister spraw zagranicznych William Hague oświadczył, że nie ma _ pilnej konieczności _ wycofywania z Korei Północnej brytyjskich dyplomatów. W piątek Phenian zasugerował ewakuację personelu dyplomatycznego ambasad w Korei Północnej.

W rozmowie z BBC Hague podkreślił, że nie ma potrzeby _ odpowiadania na retorykę Korei Północnej i informacje o zagrożenia z zewnątrz (dla Korei Płn.), za każdym razem gdy sformułuje je Phenian _. Zapewnił, że Wielka Brytania będzie śledzić sytuację wraz z sojusznikami i partnerami.

Ocenił też, że nie ma sygnałów świadczących o przemieszczaniu się północnokoreańskiej armii, _ czego można by się spodziewać w czasie poprzedzającym ewentualny atak _. - _ To dlatego powinniśmy zachować spokój, ale jednocześnie musimy być zdecydowani i jednomyślni _ - zaapelował brytyjski minister do społeczności międzynarodowej.

bDAjwpvr

Ostrzegł też przed _ groźbą błędnej oceny (sytuacji) przez północnokoreański reżim _ i zagrożeniem, że Phenian _ uwierzy we własną paranoidalną retorykę _.

W piątek władze Korei Północnej zwróciły się do ambasad o rozważenie ewakuacji personelu, jeśli wzrośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim. Północnokoreańskie władze twierdziły, że od 10 kwietnia nie będą w stanie zapewnić bezpieczeństwa ambasadom na swoim terytorium w przypadku konfliktu. Polskie MSZ oceniło, że północnokoreańska retoryka niepotrzebnie podwyższa napięcie.

W lutym Phenian przeprowadził swoją trzecią próbę atomową, co doprowadziło do rozszerzenia sankcji ONZ. Tydzień temu Korea Północna oświadczyła, że jest w stanie wojny z Koreą Południową i zagroziła atakami na cele amerykańskie, z możliwością użycia broni nuklearnej.

Czytaj więcej o sytuacji w Korei w Money.pl
Korea Płn. grozi atakiem na USA Najwyższe dowództwo północnokoreańskich sił zbrojnych wydało rozkaz o postawieniu w stan gotowości bojowej swoje siły rakietowe
Wojna w Korei? Ujawnia plany dyktatora Mimo gróźb ataku ze strony Korei Północnej, południowokoreańskie wojsko i siły USA rozpoczęły wielkie manewry.
Dyplomaci nie są tam bezpieczni W razie konfliktu Phenian nie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwa dyplomatom.
bDAjwpvx
bDAjwpvS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)